Wojciech Mann zmienił nazwę audycji w Radiu Nowy Świat. Mistrzostwo!

/ 30 listopada, 2020

W związku z niedawnym wnioskiem Polskiego Radia o zastrzeżenie nazwy audycji „Manniak po ciemku” Wojciech Mann zmienił tytuł swojego programu w Radiu Nowy Świat.


Przypomnijmy – kilkanaście dni temu Polskie Radio wysłało wniosek do Urzędu Patentowego, z którego wynika, iż chce zastrzec nazwy kilkudziesięciu audycji. Również tych, które po ostatnich wydarzeniach w Trójce, zostały zdjęte z anteny z powodu odejścia prowadzących. Mowa chociażby o „Muzyce Ciszy” Marka Niedźwieckiego czy „Manniak po ciemku” Wojciecha Manna, ale również takich nazwach jak „357” czy „Klub 357”.

Ostatnio do sprawy odniósł Wojciech Mann:

Jeżeli Polskie Radio chce tak bardzo stać się właścicielem mojego tytułu [„Manniak po ciemku”], to niech nie zapomną o zastrzeżeniu zarówno wersji z jednym „n”, jak i z dwoma „n”. Jednocześnie informuję, że jestem w stanie wymyślić jeszcze parę innych tytułów do moich audycji, więc Polskie Radio musi rozważyć zastrzeżenie sobie praw do mojego wizerunku, życiorysu i ewentualnie rodziny.

– powiedział „Wirtualnym Mediom”.

Ostatecznie prowadzący zdecydował, że jego audycja w Radiu Nowy Świat nie będzie nazywała się „Bez kolejki” (tak było przez ostatnich kilka miesięcy), tylko – reagując na wniosek Polskiego Radia – „Manniak po omacku”.

Zapewne spodziewają się Państwo, że za chwilę rozpocznie się audycja, w trakcie której nie trzeba oczekiwać na swoją kolej. Śpieszymy ze sprostowaniem. Kolejka nadal nie obowiązuje. Obowiązuje jednak inna nazwa. Przed Państwem Manniak po omacku

– napisano na profilu facebokowym Radia Nowy Świat.

fot. Marcin Mann [facebook.com/wojciechmannofficial]

KOMENTARZE

Przeczytaj także