Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

/ 25 maja, 2020

Po aferze związanej z unieważnieniem głosowania na listę przebojów Trójki, w którym zwyciężyła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, rozgłośnię bojkotują artyści, dziennikarze i wytwórnie.

Na celowniku szybko znalazło się kierownictwo, z Tomaszem Kowalczewskim na czele. To on miał wysłać SMS-a do redaktora Metza z prośbą o „dopilnowanie, aby piosenka nie było na Antenie”. Dziennikarz pokazał wiadomość i potwierdził, że chodził o utwór Kazika. Dyrektor tego nie potwierdził. O odwołanie szefostwa Trójki apelowała również senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu.

Właśnie poinformowano, że nowym dyrektorem stacji został Kuba Strzyczkowski, który z Trójką związany jest od ponad 30 lat. Prowadzi obecnie audycję „Za, a nawet przeciw”.

%%REKLAMA%%

Kazik skomentował

Kazik Staszewski był niedawno gościem Faktów RMF FM, w których odniósł się do tekstu piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój”, która trafiła na szczyt notowania Trójki. Notowanie to zostało unieważnione, co doprowadziło do bojkotu Trójki.

Kazik w wywiadzie dla RMF opowiedział o genezie tekstu piosenki:

Wszystkie teksty są bardzo aktualne i napisane w ostatnich dwóch miesiącach. Nie mogło zabraknąć wydarzenia, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyty prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie ogromnie poruszyła, zresztą nie tylko mnie. Odniosłem wrażenie, że niezależnie od opcji politycznych każdy odczuł gruby nietakt tego rodzaju zachowaniem (…)

Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Musiałem napisać o tym piosenkę.

Cały wywiad z Kazikiem możecie obejrzeć poniżej.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

mg | fot. rofilp

KOMENTARZE

Przeczytaj także