Władze Raniżowa nie chcą w gminie muzyki rockowej? Odwołali koncert gwiazdy

/ 22 sierpnia, 2018

Raniżów to wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Raniżów. Właśnie tam, 26 sierpnia 2018 roku, miał odbyć się koncert zespołu Cree, założonego w 1993 roku między innymi przez Sebastiana Riedla, syna nieżyjącego już lidera zespołu Dżem, Ryśka Riedla. Władze gminy nie chcą jednak muzyki rockowej.

Zespół Cree w poście opublikowanym na Facebooku napisał:

UWAGA! Z przykrością informujemy, że niedzielny koncert (tj. 26.08) w mieście RANIŻÓW koło Kolbuszowa, zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od zespołu. Włodarze Gminy na cztery dni przed koncertem, zadecydowali, że nie chcą aby w miejscowości wystąpił zespół grający muzykę ROCKOWĄ. Informujemy również, że zaplanowanie koncertu jak i podpisanie umowy nastąpiło w miesiącu maju. PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE TEGO POSTA.

Jak twierdzi menadżer Cree, Tomasz Lebuda, cytowany przez Antyradio.pl, zespół próbował się skontaktować z wójtem, ten jednak odmówił komentarza. Agencja odpowiedzialna za organizację koncertu dowiedziała się tylko tyle, że władze gminy „nie życzą sobie występów rockowych zespołów na jej terenie”.

Poprosiliśmy władze gminy o komentarz w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że w ramach imprezy Pożegnanie Lata w dniach 25-26 sierpnia w Raniżowie wystąpi między innymi zespół Milano i kapela ludowa Raniżowianie.

rf | fot. Przemysław Jahr

KOMENTARZE

Przeczytaj także