Ryszard Olesiński: Chcemy, aby koncerty Złotego Maanamu były hołdem dla Kory i Marka

/ 22 sierpnia, 2018

W składzie formacji Złoty Maanam, obok Olesińskiego, znajdują się także: perkusista Paweł Markowski, basista Bogdan WawrzynowiczKrzysztof Zawadka, były gitarzysta Oddziału Zamkniętego, T.Love i Porter Band, a wokalistką jest Karolina Leszko-Tyszyńska, która wygrała program telewizyjny „Szansa na Sukces”. Genezę powstania Złotego Maanamu – jako, że jest zawiła – znajdziecie w tym miejscu

Po śmierci Kory, na nowo zaczęto dyskutować na temat tejże formacji. Ryszard Olesiński – współzałożyciel Maanamu – postanowił wydać na oficjalnym profilu grupy na Facebooku oświadczenie dotyczące dalszej działalności:

Zwracamy się do wszystkich, którzy pokochali twórczość Kory i Marka Jackowskiego o zjednoczenie wysiłków w propagowaniu i pielęgnowaniu pamięci o tych wielkich artystach. Jako ostatni żyjący muzycy i współtworzący legendarną grupę Maanam bardzo chcemy, aby nasze koncerty były hołdem złożonym dla Kory i Marka.

W dalszej części wpisu (całość możecie przeczytać poniżej) muzyk broni wokalistki (To Marek Jackowski zaprosił Karolinę do współpracy widząc w niej utalentowaną wokalistkę z ogromną charyzmą sceniczną), a także dodaje:

Jesteśmy przekonani, że mamy wręcz moralny obowiązek, aby poprzez nasze wspólne koncerty jako Złoty Maanam być ciągle z nimi i przypominać o ich wielkich zasługach dla muzyki a wam – fanom Kory, Marka i Maanamu – dać niepowtarzalną szanse na przywołanie wspomnień z dawnych lat. Nikt nie zastąpi Kory i Marka. Byli jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni i dlatego właśnie powinniśmy razem wspólnie my muzycy z fanami połączyć się a nie dzielić! 

Olga Aleksandra Sipowicz z domu Ostrowska, znana jako Kora, zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem w swoim domu w Bliżowie, po wieloletniej walce z chorobą nowotworową. O jej śmierci poinformował jej mąż, Kamil Sipowicz. 8 sierpnia, w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie, odbył się pogrzeb wokalistki. 

Po śmierci Kory, gitarzysta udostępnił w sieci instrumentalną kompozycję zatytułowaną „Olga”:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także