Rami Malek zdradza, o co chciałby wzbogacić film „Bohemian Rhapsody”

/ 4 grudnia, 2018

Choć od premiery „Bohemian Rhapsody” minęło już sporo czasu, produkcja wciąż budzi duże emocje. Wśród wielu pozytywnych recenzji pojawiają się jednak głosy, że historia Freddiego została zbyt „wygładzona”, a wiele wątków zostało potraktowanych bardzo ogólnikowo.

Biografka Queen wspomina, że Freddie Mercury pragnął anonimowości

Aktor Rami Malek, wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego w biograficznym filmie „Bohemian Rhapsody”, przyznał w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”, iż żałuje, że produkcja nie była nieco dłuższa:

Powiem tak: chłopaki z Queen chcieliby zaprezentować całą historię Freddiego Mercury’ego, ale mieliśmy tylko dwie godziny. W ciągu tych dwóch godzin chcieli celebrować życie Freddiego i trzeba było uważać, żeby nie stworzyć czegoś hedonistycznego, lubieżnego.

– powiedział aktor. Dodał również, że są wątki, które zasługiwały na więcej uwagi:

Wydaje mi się, że wszyscy chcielibyśmy, żeby więcej miejsca poświęcono wątkowi relacji Freddiego z Jimem [Huttonem] pod koniec życia wokalisty. To była niesamowita relacja i, gdybym tylko mógł, nagrałbym kolejną godzinę filmu i uzupełnił kilka luk.

Na koniec Malek przyznał, że jeden film to za mało, żeby streścić życie tak wybitnej osoby:

Szczegółowe ukazanie życia człowieka, któremu moglibyśmy poświęcić niezliczone dokumenty i mini-seriale, nigdy nie będzie możliwe w jednym filmie.

Queen na Live Aid – porównanie z „Bohemian Rhapsody”

Kulminacyjnym punktem filmu „Bohemian Rhapsody” jest występ Queen na Live Aid w 1985 roku. Twórcy filmu pieczołowicie odtworzyli dużą część tego występu. Porównajcie jak wypada film w zestawieniu z oficjalnym zapisem.

Poniżej możecie obejrzeć zestawienie tych dwóch klipów. Pieczołowitość w odwzorowaniu szczegółów jest powalająca.

Queen wystąpił na Live Aid na stadionie Wembley, 13 lipca 1985 roku. Koncert grupy zapisał się w historii jako jeden z najlepszych na całym festiwalu. Rok później zespół Queen powrócił na Wembley, gdzie dał dwa własne występy. Trafiły one później na kasetę VHS „Queen at Wembley” wydaną w 1990 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także