Rammstein. Koncertowe wykonanie „Mutter” w sieci

/ 10 kwietnia, 2017

Niemiecki zespół obecnie promuje film „Rammstein: Paris”, który dokumentuje koncert z Paryża z marca 2012 roku, który w marcu trafił do kin, a 19 maja 2017 roku pojawi się na płytach DVD. W sieci pojawił się właśnie drugi fragment tego wydawnictwa. 

Ostatnie koncerty Black Sabbath trafią na płytę?

Ostatnio muzycy udostępnili koncertowy klip do kompozycji „Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen”, teraz nadszedł czas na utwór tytułowy, który pochodzi z trzeciego studyjnego albumu, a mianowicie „Mutter”. Z całością możecie zapoznać się poniżej.

Rammstein: „Mutter”

Wydawnictwo koncertowe trafi do sklepów w kilku różnych wersjach:

  • Standard Edition DVD – 1 płyta
  • Special Edition CD+DVD – 3 płyty
  • Special Edition CD+Blu-ray – 3 płyty
  • Limited "Metal" Fan Edition CD+Blu-ray – 3 płyty
  • Double CD – 2 płyty
  • Deluxe Box Edition Vinyl LP – 7 płyt

Za reżyserię „Rammstein: Paris” odpowiada Jonas Akerlund, który jest cenionym twórcą teledysków. Współpracował m.in. z Madonną, Lady Gagą, Metallicą, a także Rammsteinem.

Pudełko Rammstein: Paris

Grupa ogłosiła również daty kolejnych koncertów, które zagra w tym roku. Tegoroczna trasa rozpoczyna się 20 maja w Islandii. Najbliżej Polski Rammstein zagra w Czechach (28 i 29 maja w Pradze, oba koncerty są już jednak wyprzedane). Zespół odwiedzi także takie kraje, jak Dania, Estonia, Belgia czy Francja. 

Rammstein ma 35 utworów na nowy album 

Pomimo koncertowego wydawnictwa, które już niebawem zagości na półkach sklepowych, wszyscy fani czekają przede wszystkim na nowy studyjny album. Poprzedni krążek zespołu ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Liebe ist für alle da”. Spekulacje o nowym albumie grupy do tej pory nie przynosiły żadnych konkretnych informacji, mimo że grupa podczas ostatniej trasy koncertowej wykonywała nowy utwór pod tytułem „Ramm4”.

Nie tak dawno, gitarzysta Richard Kruspe, zdradził, że prace nad płytą trwają i są bardzo owocne:

Mamy 35 nowych piosenek, które są prawie ukończone. Warto więc było czekać.

Z kolei Paul Landers, drugi gitarzysta zespołu Rammstein, dodał od siebie:

Jest szansa na wspaniały album, bo mamy już sześć bardzo dobrych albumów.

Całą dyskografię Rammsteina zamyka koncertowy „Rammstein In Amerika”, który trafił do sprzedaży we wrześniu 2015 roku. Wydawnictwo było podzielone na trzy części: koncert z Madison Square Garden, ponad dwugodzinny dokument, który wyreżyserował Hannes Rossacher oraz dokument z powstawania albumu „Liebe ist für alle da”.

Przez ostatni czas nie próżnowali za to: wokalista Till Lindemann oraz gitarzysta Richard Z. Kruspe. Pierwszy z nich w 2015 wydał album „Skills In Pills” pod szyldem Lindemann (pomagał mu Peter Tagtgren, lider zespołów Pain i Hypocrisy), natomiast Kruspe odkurzył projekt Emigrate. W 2014 ukazała się druga płyta „Silent So Long”, na której gościnnie zaśpiewali Lemmy, Marilyn Manson czy Jonathan Davis (Korn). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także