Rammstein prawie zakończył pracę nad płytą. Będzie jak „Rammstein w 3D”

/ 17 listopada, 2018

Prace nad nowym albumem zespołu Rammstein ciągnęły się od dawna, ale najwyraźniej są już na finiszu. W wywiadzie dla „United Rock Nations” gitarzysta wyjawił, że w grudniu rozpoczną się miksy.

Rammstein wystąpi w Polsce [DATA, BILETY]

Richard Kruspe wyjawił, że miksami zajmie się Rich Costey (Muse, RATM, Franz Ferdinand) i odbędą się one w Los Angeles:

Jestem zadowolony z procesu powstawania tej płyty, bo udało nam się odzyskać wzajemny szacunek, który na pewnym etapie zatraciliśmy. Moment, w którym aktualnie się znajdujemy, przypomina mi początek Rammsteina.

Muzycznie album ten będzie bogatszy jeśli chodzi o harmonie i melodie. Bardzo mi na tym zależało, bo wcześniej mówiło się o Rammsteinie głównie przez pryzmat show i pirotechniki. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako kompozytora, było jak policzek. Zależało mi, żebyśmy rozwinęli się twórczo. To jak Rammstein w 3D.

Gitarzysta zapewnił, że trasa koncertowa wystartuje na początku 2019 roku i potrwa aż trzy lata. Ostatni album Rammstein ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Liebe ist für alle da”.

Rammstein w ramach trasy koncertowej odwiedzi Polskę. Grupa wystąpi 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także