Jean-Michel Jarre wydał kontynuację słynnego albumu. Posłuchaj w całości [AUDIO]

/ 17 listopada, 2018

16 listopada 2018 roku, dokładnie 40 lat, po premierze „Equinoxe”, Jean-Michel Jarre wydał „Equinoxe Infinity”. Płyta zawiera 10 zupełnie nowych utworów. Nowa część inspirowana jest relacją między ludzkością a nową technologią, zwłaszcza sztuczną inteligencją i zmianom, jakie zachodzą w nas w wyniku postępu technologicznego. Okładkę albumu, również nawiązującą do ikonicznej okładki oryginału, zaprojektował Filip Hodas.

Tak o okładce, która dostępna jest w dwóch wersjach, mówi Jean-Michel Jarre:

W czasach, gdy winyl wraca na dobre, okładka ponownie zyskuje na znaczeniu i uwadze. Okładka „Equinoxe” zawsze była jedną z mych ulubionych. Czy te dziwne postaci nas obserwują? Patrzą w przestrzeń kosmiczną? Obserwują maszyny, czy zjawiska naturalne? Nie wiemy tego. Nie są straszne, ale są dziwne i tajemnicze. Wykorzystaliśmy ponownie motyw oryginalnego „Watchmena” na okładce, aby kontynuować tę historię

Dzięki obu pracom, chcę zwrócić uwagę na dwa scenariusze, z którymi możemy mieć dziś do czynienia, z powodu naszej miłości i uzależnienia od innowacji i technologii. Muzyka na „Equinoxe Infinity” to soundtrack tych dwóch światów.

Album został wydany na CD (w dwóch wersjach z różnymi okładkami), LP, a także w specjalnym boksie zawierającym albumy „Equinoxe” i „Equinoxe Infinity” na CD, dwa 180g winyle, kartę do pobrania płyty oraz plakaty.

Na płytę trafiły następujące utwory:

  1. The Watchers (Movement 1)
  2. Flying Totems (Movement 2)
  3. Robots don't cry (Movement 3)
  4. All that you leave behind (Movement 4)
  5. If the wind could speak (Movement 5)
  6. Infinity (Movement 6)
  7. Machines are learning (Movement 7)
  8. The Opening (Movement 8)
  9. Don’t look back (Movement 9)
  10. Equinoxe Infinity (Movement 10)

Płytę można wysłuchać w całości na platformach streamingowych.

rf | fot. A. Savin

KOMENTARZE

Przeczytaj także