Shining wystąpi na dwóch koncertach w Polsce

/ 17 listopada, 2018

Pochodzący z Norwegii zespół Shining zapowiedział drugą część europejskiej trasy koncertowej. Odbędzie się ona w lutym 2019 roku i znajdą się na niej dwa przystanki w Polsce.

13 lutego 2019 roku Shining zagra w warszawskiej Hydrozagadce, a 14 lutego we wrocławskiej Pralni. Bilety w cenie 70 PLN (80 PLN w dniu koncertu) już są w sprzedaży. Organizatorem obu koncertów jest Knock Out Productions. Lutowa trasa wystartuje 8 lutego w Norwegii, a zakończy się 23 lutego w Finlandii.

Shining promuje wydany jesienią tego roku album „Animal”. Jest to kolejny etap rozwoju tej niezwykłej grupy. Tym razem zespół zrezygnował z brzmienia saksofonu na rzecz klawiszy. Modyfikacji uległa też forma kompozycji, w których mniej jest jazzowych patentów, a więcej nawiązań do rocka lat 80.

Płytę „Animal” promuje utwór tytułowy, do którego klip możecie obejrzeć poniżej.

Shining powstał w 1999 roku w Oslo. Grupa pierwotnie wykonywała jazz, ale później zaczęła włączać do swojego brzmienia elementy awangardy, rocka i metalu. Przełomem okazał się wydany w 2010 roku album „Blackjazz”. Grupa wielokrotnie koncertowała w Polsce, między innymi na OFF Festival.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także