Rammstein wyjawia, kiedy najprawdopodobniej ukaże się nowa płyta

/ 18 grudnia, 2018

Rammstein kończy pracę nad pierwszym od 2009 roku albumem studyjnym. Grupa w przyszłym roku wystąpi w Polsce, ale zanim to się stanie światło dzienne ujrzy nowy album.

Więcej o nowej płycie Rammsteina

Richard Kruspe w wywiadzie dla „Heavy Consequence” wyjawił, kiedy nowy album Rammsteina trafi do sklepów:

Teraz kończymy ostatnie miksy i płyta wyjdzie prawdopodobnie w kwietniu 2019 roku.

Richard powiedział też nieco więcej o samej płycie:

Ten album będzie miał potencjał, jakiego nie miała jeszcze żadna płyta Rammsteina. Mówiąc o Rammsteinie ludzie mają tendencję to mówienia o płomieniach i wszystkim, co dzieje się na koncertach. Nie chcę, żebyśmy byli jak Kiss, o którym ludzie mówią tylko przez pryzmat makijażu, a nikt nie rozmawia o muzyce. Chciałem, żeby ta płyta wyróżniała się bardziej niż poprzednie albumy.

Niedawno dla „Revolvermag” Richard Kruspe przyznał, że może to być ostatni album, jaki nagrywa z Rammsteinem:

To zabawne, bo z Rammsteinem jestem najbardziej kreatywny. Ale gdy w tym samym czasie kończyłem płytę Emigrate i Rammsteina pomyślałem sobie, że może są dla mnie w życiu inne rzeczy niż granie w zespole.

Muszą być jakieś inne wyzwania, może wcale nie związane z muzyką. Chciałbym doświadczyć czegoś innego w życiu, a nie tylko grać i wysadzać w powietrze różne rzeczy.

Richard Kuspe niedawno wydał album wraz z Emigrate, zatytułowany „A Million Degrees”, a premiera nowego albumu Rammsteina planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku.

Rammstein wystąpi 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Koncert został już wyprzedany.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także