Dropkick Murphys zapowiedzieli koncert w Polsce w 2019 roku

/ 18 grudnia, 2018

Zespół Dropkick Murphys ogłosił właśnie krótką trasę koncertową po Europie. Muzycy przyjadą do gdańskiego klubu B90 – wraz z The Interrupters – 16 czerwca 2019 roku. Bilety na koncert trafiły już do sprzedaży. Kosztują 130 zł (w dniu koncerty cena wejściówki wzrośnie do 150 zł). 

Boston, 1996 rok, kilku kumpli umiera z nudów, więc postanawiają założyć zespół – tak w jednej z piwnic powstaje Dropkick Murphys, wyjątkowe połączenie punk rocka i irlandzkiego folku, które ku zdziwieniu samego zespołu znalazło tysiące fanów na całym globie.

W ubiegłym roku zespół wydał dziewiąty album, a zarazem pierwszy zarejestrowany poza rodzinnym miastem. Muzycy postanowili pracować nad nim w najbardziej wyludnionej dziurze, jaka przychodziła im do głowy i tak wylądowali w El Paso w Teksasie. Efektem jest „11 Short Stories of Pain & Glory” – materiał przez wielu krytyków obwoływany jednym z najlepszych w dorobku Dropkick Murphys, ale podczas koncertu w Gdańsku (jedynego w Polsce na nadchodzącej trasie) nie zabraknie oczywiście starszych przebojów, z nieśmiertelnym „I'm Shipping Up to Boston” na czele.

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także