Guns N' Roses na podium najbardziej dochodowych tras świata

/ 18 grudnia, 2018

„Pollstar” opublikował oficjalne wyniki trasy koncertowej „Not In This Lifetime” Guns N’ Roses. Od 2016 roku grupa zarobiła na koncertach 562 miliony dolarów, przez co prześcignęła The Rolling Stones, którzy na trasie „A Bigger Bang” w latach 2005-2007 zarobili 558 milionów dolarów, i uplasowała się na drugim miejscu najbardziej dochodowych tras świata. Na szczycie wciąż pozostaje zespół U2, który na trasie 360 Tour zarobił 736 milionów dolarów.

Supergrupa członków Guns N' Roses i Black Sabbath opublikowała singel

Taką pozycją Guns N’ Roses mogą jednak nie nacieszyć się długo. Po piętach depcze im Ed Sheeran, który na trasie „Divide” zarobił już 555 milionów, a ma zaplanowane już 45 koncerty stadionowe na 2019 rok. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Ed Sheeran w przyszłym roku pokona nie tylko Guns N’ Roses, ale także U2.

Nowa płyta Guns N’ Roses wkrótce?

W wywiadzie dla radia KSHE95 gitarzysta Richard Fortus podzielił się wiadomością, że Guns N’ Roses zamierzają nagrać nowy album. Jest szansa, że płyta ukaże się przed końcem 2019 roku.

Richard Fortus powiedział:

Zamierzamy spróbować nagrać nowy album i wydać go niebawem. Czyż to nie wspaniałe? W zespole dzieje się teraz świetnie.

Myślę, że stanie się to znacznie szybciej niż się tego spodziewacie. Mam taką nadzieję. Może nawet przed końcem 2019 roku.

Ostatnio pojawiły się plotki, że grupa weszła do studia nagrać piosenkę na album z przeróbkami utworów T.Rex, lecz została ona zdementowana. Wiadomo natomiast, że w 2019 roku ukaże się nowa płyta Duffa McKagana, a Slash wraz z Mylesem Kennedym i The Conspirators promuje wydany niedawno album „Living The Dream”, z którym 12 lutego 2019 roku przyjedzie do Polski.

Więcej o Slashu i jego nowej płycie możecie przeczytać w grudniowym „Teraz Rocku”, dostępnym w sprzedaży.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także