Red Hot Chili Peppers zagrali przebój Jimiego Hendrixa [WIDEO]

/ 2 października, 2018

Silverlake Conservatory of Music, czyli impreza w Los Angeles, była scenicznym powrotem Red Hot Chili Peppers po sześciu miesiącach nieobecności. Zespół w czasie koncertu zaprezentował siedem utworów, wśród których znalazły się chociażby „Dark Necessities” z ostatniej płyty czy słynne „Under The Bridge”.

Flea kupił niezwykły dom za 4 miliony dolarów

Niespodziankami były natomiast dwa zaprezentowane covery – „Ramblin’ Man” z repertuaru Allman Brothers Band oraz „Purple Haze” Jimiego Hendrixa. Z oboma utworami można zapoznać się poniżej za sprawą amatorskich nagrań pochodzących z koncertu:

RHCP pracują nad nową płytą

Anthony Kiedis, który kilka tygodni temu zjawił się na New York Fashion Week, udzielił wywiadu dziennikarzowi „New York Post”. Wokalista Red Hot Chili Peppers wyjawił, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni grupa przystąpi do komponowania materiału na nowy studyjny album. Nie wiadomo jeszcze, kiedy płyta się ukaże, lecz istnieje duża szansa, że będzie to w 2019 roku.

Ostatni album Red Hot Chili Peppers ukazał się w czerwcu 2016 roku pod tytułem „The Getaway”. Płyta dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, rozchodząc się na świecie w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Promocji albumu towarzyszyła duża trasa koncertowa. W jej ramach grupa dwukrotnie wystąpiła w Polsce – 30 czerwca 2016 zagrała jako jedna z gwiazd Open’er Festival w Gdyni, a 25 lipca 2017 roku wystąpiła w Krakowie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także