Sabaton rozpoczął pracę nad nową płytą. Kiedy premiera?

/ 2 października, 2018

W przyszłym roku miną trzy lata od premiery ostatniego wydawnictwa zespołu Sabaton. Fani coraz częściej pytają, kiedy spodziewać mogą się nowej płyty szwedzkiego zespołu. Nieco światła na tę sprawę w wywiadzie dla „TV War” postanowił rzucić wokalista formacji, Joakim Brodén:

Oczywiście, że siądziemy do prac nad tym albumem – w zasadzie to już zaczęliśmy pisać utwory. To właściwie etap, w którym nigdy nie robimy sobie przerwy. Na pewno w przyszłym roku pojawi się nasza nowa płyta. Nie chcemy się zestarzeć i robić ośmioletnich przerw między kolejnymi wydawnictwami

– zażartował wokalista.

Ostatni album Sabaton, „The Last Stand”, ukazał się w sierpniu 2016 roku, docierając na szczyt list przebojów w rodzimej Szwecji, a do drugiego miejsca w Polsce. W lutym 2018 roku odbyła się trasa po USA, którą Sabaton odbędzie w towarzystwie niemieckiego zespołu Kreator.

Sabaton powstał w 1999 roku w Szwecji i szybko zwrócił na siebie uwagę dzięki piosenkom, poruszającym tematy historyczne. W Polsce grupa znana jest głównie za sprawą utworów „40:1” i „Uprising”, opisujących odpowiednio bitwę pod Wizną i powstanie warszawskie. W 2012 roku grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock, który to koncert został uwieczniony na płycie DVD „Swedish Empire Live”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także