Red Hot Chili Peppers zapowiadają piosenkę dedykowaną Eddiemu Van Halenowi [WIDEO]

/ 22 września, 2022


Nowy singel zespołu Red Hot Chilli Peppers dedykowany jest zmarłemu dwa lata temu gitarzyście Van Halen.


Red Hot Chili Peppers zapowiadają kolejny singel ze swojej nowej płyty. Piosenka będzie zatytułowana „Eddie” i dedykowana jest Eddiemu Van Halenowi.

Grupa umieściła w sieci spory, bo prawie minutowy fragment piosenki wraz z towarzyszącą mu wizualizacją. Singel w całości poznamy 23 września.

Mimo że nowy album Red Hot Chili Peppers, „Unlimited Love” ukazał się całkiem niedawno, w tym roku dostaniemy jeszcze jedną płytę zespołu. 14 października pojawi się płyta „Return Of The Dream Canteen”.

Skąd pomysł, żeby wydać dwie płyty w jednym roku? Zespół Red Hot Chili Peppers tak skomentował to w opublikowanym niedawno oświadczeniu:

Dla zabawy jamowaliśmy i nauczyliśmy się paru starych piosenek. Zanim się obejrzeliśmy, zaczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Gdy tylko natrafiliśmy już na to brzmienie i tę wizję, kopaliśmy dalej. Nie było sensu przestawać pisać. To było niczym sen. Nasza miłość do nas i naszej muzyki obdarzyła nas większą liczbą piosenek, niż się spodziewaliśmy. W końcu znaleźliśmy rozwiązanie: dwa podwójne albumy. Drugi jest równie ważny co pierwszy. „Return Of The Dream Canteen” jest tym, czym pragnęliśmy się stać. Płynie w nim krew z naszych serc.

Płyta „Unlimited Love” ujrzała światło dzienne 1 kwietnia tego roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także