Rhapsody wystąpi w Polsce w ramach pożegnalnej trasy

/ 18 października, 2017

Zespół Rhapsody przygotowuje się do pożegnalnej trasy koncertowej, która obejmie także Polskę.

ZZ Top odwołuje trasę w powodu choroby basisty

Trasa koncertowa Rhapsody 6 marca 2018 roku dotrze także do Polski. Włoski zespół wystąpi w naszym kraju w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy „20th Anniversary Farewell Tour”, jednocześnie celebrującej 20. rocznicę wydania płyty oraz pożegnanie ze sceną. Organizatorem koncertu jest Knockout Productions, a bilety w cenie 85/95 PLN trafią do sprzedaży w najbliższy piątek, 20 października.

Rhapsody powstał w 1997 roku we Włoszech na gruzach założonego w 1993 roku Thundercross. Na jego czele stanął gitarzysta Luca Truilli, wkrótce stanowisko wokalisty objął Fabio Lione.

Zespół zasłynął na scenie progresywnego, symfonicznego metalu, nagrywając takie albumy, jak debiutancki „Legendary Tales” (1997), czy „Rain of a Thousand Flames” (2001), a także „Power of the Dragonflame”. Z powodu konfliktu prawnego grupa w 2006 roku zmieniła nazwę na Rhapsody Of Fire.

W 2011 roku Lucca opuścił skład Rhapsody Of Fire i aktualnie z innymi byłymi członkami, ponownie działa pod nazwą Rhapsody. Trasa 20th Anniversary Farewell Tour wystartowała 26 kwietnia 2017 roku we Francji i objęła już kilkadziesiąt koncertów na trzech kontynentach. W styczniu 2018 roku grupa koncertować będzie w Ameryce Południowej, a w lutym i marcu ruszy w kolejny objazd Europy. Wtedy to dotrze do Polski.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także