At The Drive-In zapowiada nowe wydawnictwo

/ 18 października, 2017

W 2017 roku grupa At The Drive-In powróciła z pierwszym od wielu lat albumem, zatytułowanym „in • ter a • li • a”. Przed końcem roku dostaniemy jeszcze drugą płytę, tym razem EP.

ZZ Top odwołuje trasę z powodu choroby basisty

24 listopada 2017 roku ukaże się 10-calowa płyta EP At The Drive-In, zatytułowana „Diamante”. Znajdą się na niej następujące utwory:

Strona A:

  1. Amid Ethics
  2. Despondent at High Noon

Strona B

  1. Point of Demarkation

Utwory zostały zarejestrowane latem w Cloud Hills Studio w Hamburgu, ich produkcją zajął się Omar Rodriguez-Lopez, a zmiksowane zostały przez Johanna Scheerera. Wydawnictwo ukaże się z okazji Record Store Day's Black Friday i dostępne będzie wyłącznie w niezależnych sklepach płytowych.

At The Drive-In to amerykańska grupa, która działała od 1993 do 2001 roku. Jest to jedna z najważniejszych kapel alternatywnego rocka lat dziewięćdziesiątych, która miało ogromny wpływ na rozwój sceny posthardcorowej. Jak dotąd na swoim koncie mają trzy studyjne albumy: „Acrobatic Tenement” (1996), „In/Casino/Out” (1998) i „Relationship of Command” (2000). Kilka tygodni po premierze ostatniego z nich zespół się rozwiązał. Pierwszy raz reaktywowali się (ale tylko na koncerty) w 2012, działalność wznowili ponownie w zeszłym roku i zaczęli koncertować. Wystąpili m.in. podczas Open'er Festival.

Obecny skład zespołu kształtuje się następująco: Cedric Bixler-Zavala (wokal), Omar Rodriguez-Lopez (gitara), Paul Hinojos (gitara basowa), Tony Hajjar (perkusja) i Keeley Davis (gitara).

Zespół na luty i marzec 2018 roku zapowiedział trasę koncertową po Europie, jednak niestety nie obejmuje ona Polski.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także