Richard Kruspe (Rammstein) ma obawy przed nadchodzącą trasą

/ 28 listopada, 2018

Richard Kruspe, który promuje album projektu Emigrate, wypowiedział się także na temat nadchodzącej trasy koncertowej Rammsteina. Latem 2019 roku Rammstein zagra stadionową trasę europejską.

Rammstein prawie ukończył pracę nad nową płytą

W wywiadzie dla fińskiego „Kaaos TV” Kruspe powiedział na temat trasy:

Mam mieszane uczucia. Oczywiście, nie mogę się jej doczekać, bo nigdy wcześniej nie daliśmy takiej trasy. To dla nas kolejny krok. Ale z drugiej strony to także wielka odpowiedzialność. Jesteśmy w trakcie przygotowań i właśnie zdaliśmy sobie sprawę, że na stadionie wszystko jest inne. Trzeba myśleć inaczej. Trzeba brać pod uwagę grę w świetle słońca. Trzeba rozważyć różne rzeczy, a to nie jest łatwe. Ciągle myślę o tym, co można, a czego nie można zrobić. Mam nadzieję, że wymyślimy coś dobrego. Bardzo się cieszę, że jest jeszcze pięciu innych gości, którzy o tym myślą. Nie chciałbym sam podejmować takich decyzji.

Gitarzysta zapewnił, że trasa koncertowa wystartuje na początku 2019 roku i potrwa aż trzy lata. Ostatni album Rammstein ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Liebe ist für alle da”.

Rammstein w ramach trasy koncertowej odwiedzi Polskę. Grupa wystąpi 24 lipca 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Grupa kończy prace nad nowym albumem studyjnym, który ma ukazać się w 2019 roku. Tymczasem trzecia płyta projektu Emigrate, „A Million Degrees”, ukaże się już 30 listopada 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także