Richie Faulkner (Judas Priest) przeszedł drugą operację na otwartym sercu

/ 29 września, 2022


Gitarzysta Judas Priest latem musiał przejść drugą operację serca.


Jesienią 2021 roku Richie Faulkner został zabrany po koncercie Judas Priest na Louder Than Life Festival do szpitala, gdzie musiał poddać się pilnej operacji. Gitarzysta pod koniec setu Judas Priest doznał tętniaka rozwarstwiającego aorty, a mimo to dokończył koncert.

Gitarzysta w tym roku wrócił na scenę i zagrał z Judas Priest trasę po Europie. Tuż po niej, w sierpniu, musiał jednak przejść kolejną operację.

W mediach społecznościowych Faulkner napisał:

Tuż przed trasą badania wykazały szczelinę między syntetycznym przeszczepem a moją aortą, która doprowadzała do przecieku. Wyciekająca krew utworzyła ośmiocentymetrową torbiel wokół mojego serca. Lekarze powiedzieli, że mogę koncertować po Europie ale tuż po zakończeniu trasy muszę zgłosić się na kolejną operację na otwartym sercu. Trzy dni po koncercie w Belgii usunęli torbiel i naprawili przeciek. Jestem teraz sześć tygodni po operacji, czuję się dobrze i nie mogę się doczekać amerykańskiej trasy zaczynającej się za kilka tygodni.

Wcześniej Faulkner tak opisywał to, co mu się przydarzyło jesienią 2021 roku na scenie:

Zawsze byłem wdzięczny i uważałem się za najszczęśliwszego człowieka na świecie, bo mogłem grać moją ulubioną muzykę z moim ulubionym zespołem dla ulubionych ludzi na całym świecie. Dziś sam fakt, że mogę to napisać jest ogromnym darem. Oglądając filmy z festiwalu widzę ból na mojej twarzy podczas „Painkiller”, gdyż wtedy moja aorta pękła i krew wylała się do klatki piersiowej. Mój lekarz powiedział, że to tętniak rozwarstwiający aorty i ludzie z tym zwykle nie docierają żywi do szpitala. Musiałem poddać się pilnej operacji na otwartym sercu, która trwała 10,5 godziny. Pięć części w mojej klatce zostało zastąpionych urządzeniami mechanicznymi. Teraz dosłownie jestem z metalu. Graliśmy tylko godzinny set, bo po nas grała Metallica. Czy gdybyśmy grali pełny set grałbym aż do samego końca? Czy gdyby nie adrenalina mój organizm dałby radę dotrzeć do szpitala? To stało się zupełnie znienacka. Nie miałem problemów z sercem, zatorów w tętnicach, nawet wysokiego cholesterolu. Badajcie się regularnie.

Richie Faulkner zastąpił w 2011 roku w Judas Priest K.K. Downinga.

KOMENTARZE

Przeczytaj także