Rita Pax – zespół Pauliny Przybysz – zapowiedział album z utworami Breakout [WIDEO]

/ 27 stycznia, 2022

Rita Pax zapowiada trzeci w swojej karierze album. 


W 2019 roku odbyła się jubileuszowa 10. trasa Męskiego Grania, z tej okazji festiwal zaprosił uznanych polskich artystów do stworzenia specjalnych koncertów, poświęconych kultowym polskim piosenkom. Jedną z zaproszonych artystek była Paulina Przybysz, a materiał, z którym przyszło jej się zmierzyć, to właśnie utwory grupy Breakout. Naturalnym wyborem było przygotowanie tego materiału z grupą Rita Pax, z którą Paulina wydała dotąd dwie, świetnie przyjęte przez odbiorców płyty „Rita Pax” i „Old Transport Wonders”.

Jubileuszowa edycja Męskiego Grania zbiegła się w czasie z 50. rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, a powstałe covery i aranżacje okazały się Ricie Pax na tyle bliskie, że zespół postanowił zarejestrować materiał i tak powstała płyta „Piękno. Tribute to Breakout”, której premiera planowana jest na wiosnę 2022.

Pierwszym utworem, którym zespół postanowił podzielić się ze słuchaczami, jest „Gdybyś kochał, hej”:

W utworze staraliśmy się zachować rockandrollowy charakter oryginału z lat 60., jednocześnie wprowadzając smaczki aranżacyjne z późniejszych epok. Myślę, że wyszła hybryda, dzięki której możemy zaciekawić tą legendarną piosenką współczesne młode pokolenie, nie urażając przy tym wiernych fanów zespołu Breakout.

– opowiada Paweł Zalewski.

KOMENTARZE

Przeczytaj także