Rob Trujillo (Metallica) zagrał w hołdzie Cliffowi Burtonowi [WIDEO]

/ 9 października, 2018

Podczas festiwalu Austin City Limits zgromadzonej publiczności zaprezentowała się Metallica. Zespół zagrała w sumie szesnaście kompozycji, ale najciekawiej było mniej więcej w połowie występu, ponieważ „Fade to Black” przerodziło się w basową solówkę w wykonaniu Roba Trujillo. Postanowił on zinterpretować pochodzący z debiutanckiej płyty „(Anesthesia) Pulling Teeth” – ten instrumentalny utwór był dziełem nieżyjącego, legendarnego Cliffa Burtona.

Zobacz, co Metallica zaprezentuje w Warszawie

Wykonanie zostało zarejestrowane i udostępnione w sieci:

Utwór „(Anesthesia) Pulling Teeth” to znak rozpoznawczy Burtona, o czym przy jednej z okazji wspomniał James Hetfield:

Słyszeliśmy to szalone solo, spojrzałem na scenę i pomyślałem: „Nie widzę tam żadnego gitarzysty”. Obaj [z Larsem Ulrichem] zaczęliśmy liczyć struny, aż w końcu powiedziałem do Larsa: „Koleś, to jest bas!”.

A poniżej znajdziecie setlistę z tego koncertu.

Metallica Setlist Austin City Limits 2018 2018, Worldwired Tour

Metallica w Polsce 

Koncert Metalliki w Warszawie wyprzedał się w rekordowym czasie. Już kilka minut po pojawieniu się wejściówek w sprzedaży, wiele osób pisało, że mimo próby zakupu punktualnie o 10:00, nie udało im się zdobyć upragnionego biletu.

Warto nadmienić, że poza pokaźną grupą osób, które próbowały kupić wejściówki w regularnej sprzedaży, te były dostępne już wcześniej – dla posiadaczy specjalnych kodów dostępnych tylko dla członków Metclubu. Wszystko to sprawiło, że ogromny PGE Narodowy wyprzedał się na pniu, niewiele wolniej, niż znacznie mniejsza Tauron Arena podczas ostatniej wizyty Metalliki w Polsce.

Z opublikowanego przez Live Nation Polska wpisu wynika jednak, że w przyszłości może pojawić się jeszcze szansa na zakup wejściówki. Trzeba mieć jednak refleks i odrobinę szczęścia.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także