Rock And Roll Hall Of Fame 2019. Poznaliśmy nominacje

/ 9 października, 2018

Najbliższa ceremonia Rock And Roll Hall Of Fame odbędzie się 29 marca 2019 roku w nowojorskim Barclays Center. Wiemy już jacy wykonawcy będą się ubiegać o wprowadzenie do tej galerii sław.

Judas Priest w Hall Of Fame?

By ubiegać się o wprowadzenie do Rock And Roll Hall Of Fame w tym roku, wykonawca musiał wydać debiutancki singel lub album w 1993 roku lub wcześniej. Jak podaje magazyn „Rolling Stone” na liście nominowanych do Hall Of Fame znaleźli się tacy wykonawcy, jak Radiohead, Def Leppard, Stevie Nicks, Rage Against the Machine, the Cure, Devo, Janet Jackson, Kraftwerk, LL Cool J, Roxy Music, Todd Rundgren, John Prine, MC5, Rufus featuring Chaka Khan i The Zombies. Niektórzy z nich nominowani byli w poprzednich latach, jednak grupy takie jak Def Leppard, Devo czy Roxy Music pojawiły się po raz pierwszy, mimo że zadebiutowały na długo przed 1993 rokiem.

Na nominacje głosy oddawać będzie teraz ponad 1000 artystów, historyków, dziennikarzy i członków przemysłu muzycznego. Listę wykonawców, którzy zostaną włączeni do Rock And Roll Hall Of Fame poznamy w grudniu tego roku.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także