Rob Zombie w filmie o Charlesie Mansonie [WIDEO]

/ 29 listopada, 2017

Film „Charles Manson: The Final Words” opowiada o życiu Charlesa Mansona, który zmarł 19 listopada 2017 roku w wieku 83 lat, a który od 1971 roku przebywał w więzieniu. W rolę narratora wcielił się Rob Zombie.

Nieoficjalne: Pearl Jam zagra w Polsce

W materiałach prasowych producentów możemy przeczytać, że „Charles Manson: The Final Words” koncentruje się na morderstwach popełnionych przez Rodzinę Mansona, opowiedzianych z jego perspektywy z wykorzystaniem wcześniej nie znanych akt sprawy, zdjęć i przeprowadzonych specjalnie na potrzeby filmu wywiadów. W filmie znajdą się też wypowiedzi Mansona na tematy społeczeństwa i sprawiedliwości, a także wywiady z członkami jego Rodziny.

Zwiastun filmu możecie obejrzeć poniżej.

Charles Manson był szalonym przywódcą sekty odpowiedzialnej za morderstwo na Sharon Tate i sześciu innych osób latem 1969 roku. Za swoje czyny został w 1971 roku skazany na dożywocie. Wyrok odsiedział w kalifornijskim więzieniu.

Charles Manson w latach 60. próbował także kariery piosenkarza, ale bez sukcesów. W 1970 roku ukazała się jego płyta „Lie: The Love and Terror Cult”, do której w późniejszych latach sięgali tacy wykonawcy jak Guns N’ Roses i Marilyn Manson.

Jednym z fanów Charlesa Mansona jest gitarzysta System Of A Down, Daron Malakian. Utwór „ATWA” z płyty „Toxicity” nawiązuje do filozofii ekologicznej Mansona zawierającej się w słowach Air, Trees, Water, Animals and All The Way Alive.

Po śmierci Charlesa Mansona, Daron Malakian opublikował na Facebooku słowa:

Z wielkim smutkiem dowiedziałem się o śmierci Charlesa Mansona. Podczas powstawania albumu „Toxicity” wywiady z Mansonem i jego muzyka bardzo mnie inspirowały. Utwór „ATWA” zatytułowałem tak, jak nazywała się jego ekologiczna organizacja. Interesują mnie jego przemyślenia i poglądy na temat społeczeństwa, a nie morderstwa. Obraz na tym zdjęciu to obraz namalowany na moją prośbę przez mojego ojca, który potem wykorzystałem w utworze „Fucking” Scars On Broadway, wydanym na limitowanym winylu.

Jego słowa wzbudziły liczne negatywne komentarze, oburzonych fanów System Of A Down.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także