Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

/ 4 lipca, 2020

Robert Trujillo w wywiadzie dla zachodniego „Metal Hammera” opowiedział o stylu gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda. Cliff grał na basie w Metallice w latach 1982-1986 i wielu fanów uważa płyty Metalliki nagrane za jego czasów za najlepsze w dorobku zespołu. Jason dołączył do zespołu tuż po śmierci Cliffa i z nim grupa osiągnęła gigantyczny sukces komercyjny, nagrywając takie płyty jak „Metallica” i „Load”.

A co myśli o nich Robert Trujillo? Aktualny basista Metalliki powiedział:

Zarówno Jasona jak i Cliffa darzę ogromny szacunkiem. U Cliffa najbardziej podobało mi się to, że za pomocą tego instrumentu miał prawdziwy głos, którym przemawiał. Jego styl gry był bardzo melodyjny, a on wspaniale prezentował się na scenie. Był wyjątkową osobistością i był bardzo utalentowany. Jason dodał zespołowi ciężaru. Jason był na swój sposób liderem, co widać było na koncertach, uważam, że to krytyczny element, jeśli chodzi o jego wkład w muzykę.

Wszyscy jesteśmy inni, ani ja, ani Jason nie próbowaliśmy być Cliffem. Nie próbuję być też Jasonem. Każdy jest sobą.

%%REKLAMA%%

Robert Trujillo dołączył do Metalliki w 2003 roku tuż po nagraniu albumu „St. Anger”. Wcześniej grał w Suicidal Tendencies, Infectious Grooves i w zespole Ozzy’ego Osbourne’a.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes

KOMENTARZE

Przeczytaj także