Robot zagra główną rolę w nowym filmie Tony'ego Kaye'a

/ 16 sierpnia, 2018

Tony Kaye przymierza się do nakręcenia komedii „2nd Born” i w głównej roli widziałby prawdziwego robota. Reżyser tłumaczy, że w ten sposób chciałby oszczędzić na efektach specjalnych. Robot miałby zostać nauczony różnych technik aktorskich, chociaż szczegóły jego szkolenia nie są jeszcze znane. Nie jest wiadome też, jaka firma miałaby wyprodukować robota. Kaye jednak jest przekonany, że jego pomysł się powiedzie. Jeśli tak się stanie, będzie to pierwszy przypadek w kinematografii, że w głównej roli pełnometrażowego filmu fabularnego wystąpi robot. Nie jest też jasne, jak na ten pomysł zareaguje Stowarzyszenie Aktorów Filmowych i czy robot będzie mógł na przykład ubiegać się o Oscara i inne nagrody na równi innymi aktorami.

2nd Born” ma być kontynuacją filmu „1st Born”, wyreżyserowanego przez Ali Atshani z udziałem takich gwiazd, jak Val Kilmer, Tom Berenger, Greg Grunberg i Jay Abdo.

Tony Kaye w świecie filmu najlepiej znany jest z filmu „Więzień nienawiści” z 1998 roku. Edward Norton został nominowany za rolę w tym filmie do Oscara w 1999 roku w kategorii najlepsza rola pierwszoplanowa.

W świecie muzyki rockowej lepiej znany jest prawdopodobnie jednak jako reżyser teledysków. Tony Kaye ma na swoim koncie tak słynne wideoklipy, jak “Runaway Train” Soul Asylum, za który zdobył nagrodę Grammy, “Dani California” Red Hot Chili Peppers, “What God Wants” Rogera Watersa, a także „Help Me” i „God's Gonna Cut You Down” Johnny’ego Casha.

Ostatni pełnometrażowy film fabularny Kaye’a ukazał się w 2011 roku pod tytułem „Z dystansu” z Adrienem Brodym w roli głównej.

rf | fot. David Shankbone

KOMENTARZE

Przeczytaj także