„Rojst” za kilka dni w Showmax

/ 15 sierpnia, 2018

Premiera serialu, w którym główne role zagrają Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik, zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem Brodka, wraz z pomocą producenta A_GIM, zaprezentowała własną wersję klasycznej piosenki Izabeli Trojanowskiej. Chodzi o kompozycję „Wszystko czego dziś chcę” (pochodzącą z debiutanckiego albumu artystki z 1981 roku), do której zrealizowano teledysk. Odpowiada za niego Piotr Marczak, autor m.in. klipu do utworu „I Promise” formacji Radiohead.

Klip obejrzano już ponad milion razy:

O czym będzie opowiadał oczekiwany przez wielu serial?

Rok 1984. Małe, zapomniane miasto gdzieś na południowym zachodzie Polski. Lokalni mieszkańcy, nawiedzani przez demony przeszłości, grzęzną w paraliżującym ich życie systemie. Szara rzeczywistość Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przypomina tu bagno – im więcej nieprzemyślanych ruchów wykonujesz, tym głębiej możesz się zapaść. Aż wreszcie znikasz. To właśnie tutaj, w cichym miasteczku, dochodzi do brutalnego morderstwa prostytutki i prominentnego działacza partyjnego, które zaskakująco zbiega się w czasie z samobójstwem pary nastolatków. Dwójka dziennikarzy Kuriera Wieczornego – Witold Wanycz i Piotr Zarzycki – rozpoczyna własne śledztwo w tej sprawie. Dla Wanycza oznacza to konieczność rozliczenia się z przeszłością. Z kolei Zarzycki, który w miasteczku jest nowy, zaczyna poznawać okolicę i mieszkańców od ich najciemniejszej strony. Czy dociekliwym dziennikarzom uda się dotrzeć do prawdy? Jaką cenę przyjdzie im zapłacić?

– pisze w materiałach prasowych Showmax.

W rolach głównych występują: Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Premierowy odcinek serialu „Rojst”, w reżyserii Jana Holoubka, już w niedzielę, 19 sierpnia

mg

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także