Rock Am Ring i Rock Im Park 2019. Hiphopowcy gwiazdami rockowych festiwali

/ 28 sierpnia, 2018

Festiwale Rock Am Ring i Rock Im Park, które odbywają się równocześnie w Niemczech, powrócą w przyszłym roku. Największa rockowa impreza masowa w Europie odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku. Poznaliśmy pierwsze gwiazdy i jedna z nich jest dość zaskakująca.

Na festiwalach Rock Am Ring i Rock Im Park wystąpią Die Ärzte oraz Marteria & Casper. Pierwszy z nich to kultowy w Niemczech zespół punkrockowy, założony w 1981 roku. Marteria & Casper to natomiast dwaj niemieccy raperzy, którzy w tym roku wydali album „1982”, z którego pochodzi utwór „Champion Sound”.

To dopiero początek ogłoszeń na te festiwale. Kolejne gwiazdy będziemy poznawali w przeciągu kolejnych miesięcy.

Festiwale Rock Am Ring i Rock Im Park należą do największych rockowych wydarzeń koncertowych w Europie. Każdego roku przyciągają setki tysięcy fanów oraz największe gwiazdy.

Pierwsza edycja Rock Am Ring odbyła się w 1985 roku, wystąpili na niej między innymi U2, Marillion, Joe Cocker i Foreigner. Od 1993 roku towarzyszy mu siostrzany festiwal, pierwotnie organizowany w Wiedniu, potem w Monachium a od 1997 roku w Norymberdze. W tym roku gwiazdami były zespoły Foo Fighters, Thirty Seconds To Mars, Gorillaz, Rise Against, Marilyn Manson, Avenged Sevenfold, Stone Sour, A Perfect Circle, Parkway Drive, Bilderbuch i Good Charlotte.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także