„Rocketman” został ocenzurowany? Reżyser zabrał głos

/ 25 marca, 2019

Nieoficjalnie mówiło się, że wytwórnia, której miało zależeć na obniżeniu progu wiekowego „Rocketmana” wymogła na twórcach wycięcie jednej ze scen – chodziło o scenę seksu, podczas której miało być widać dwóch nagich aktorów: Tarona Egertona (wciela się w postać Eltona Johna) i Richarda Maddena. Wywołało to sporą falę krytyki, ponieważ obawiano się, że film zostanie zbyt złagodzony i nie do końca odda prawdę o życiu muzyka.

Alice Cooper nakręci film oparty na własnym życiu?

Teraz do sprawy odniósł się reżyser produkcji, czyli Dexter Fletcher, który na Twitterze napisał:

Widzę bardzo dużo spekulacji na temat „Rocketmana”! To dobrze! Jest on jednak nieukończony, więc są to jedynie plotki. To od początku miała być produkcja „bez zahamowań”, muzyczna fantazja, w którą zarówno twórcy, jak i wytwórnia Paramouth wierzą i którą wpierają.

Nieoficjalnie mówi się, że początkowo wytwórnia faktycznie chciała ocenzurować kilka scen, ale najprawdopodobniej pogodziła się z tym, że „Rocketman” otrzyma kategorię „R”, czyli tylko dla dorosłych widzów.

Dexter Fletcher objął reżyserię „Rocketmana” po tym, jak z planu zwolniony został Bryan Singer. Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John. Film śledzić będzie drogę Eltona od skromnych początków aż po szczyt sławy.

%%REKLAMA%%

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun filmu.

Elton John właśnie wyruszył w pożegnalną trasę koncertową, która ma potrwać trzy lata i objąć ponad 300 koncertów na całym świecie. Trasa, pod szyldem Farewell Yellow Brick Road, zakończy się więc w 2021 roku i obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową, a także Australię i Oceanię. W ramach tej trasy artysta zagra również w naszym kraju. 4 maja 2019 roku Elton John wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także