Rockowi artyści reagują na tragedię w Las Vegas

/ 3 października, 2017

Przypomnijmy: 1 października 2017 roku na festiwalu Route 91 Harvest Music Festival w Las Vegas doszło do strzelaniny. Początkowo informowano o kilku rannych osobach, później ta liczba się zwiększyła, amerykańskie media podały, że zginęło 58 osób, a ponad 500 zostało rannych.

Z przekazanych przez policję informacji wynika, że napastnik – 64-letni Stephen Paddock – został osaczony na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay, gdzie wynajmował pokój. Został zabity na miejscu, natomiast w pomieszczeniu znaleziono wiele sztuk broni palnej. Z pierwszych ustaleń wynika, że napastnik był mieszkańcem Las Vegas, nie stwierdzono żadnych powiązań z ugrupowaniami zbrojnymi. Podróżował z kobietą, której personaliów nie ujawniono – jest poszukiwana przez policję. Do masakry doszło ok. 22:30 czasu lokalnego.

Informacja o tym tragicznym wydarzeniu szybko obiegła cały świat, wiele osób zabiera głos w tej sprawie. Również muzycy rockowi, za pośrednictwem portali społecznościowych, składają kondolencję. 

Corey Taylor, wokalista Slipknot i Stone Sour, napisał:

Obudziłem się i usłyszałem te straszne wieści o Las Vegas. Sprawdzam teraz czy u mojej rodziny oraz przyjaciół wszystko w porządku. Jestem zszokowany. 

Zespół Nickelback z kolei dodał:

Modlimy się za wszystkich w Las Vegas. Bądźcie bezpieczni i pomagajcie sobie nawzajem. To jest absolutnie przerażające. Nasze serca są złamane.

Basista Guns N' Roses, Duff McKagan, na swoim koncie napisał natomiast:

Obudziłem się i dowiedziałem się o tym okropnych informacjach z Las Vegas. Jest mi bardzo przykro, że ludzie stracili swoich bliskich. To wszystko powoduje rozdarcie w sercu.

Grupa Machine Head również zabrała głos:

Jesteśmy sercem z ofiarami okropnej strzelaniny w Las Vegas podczas festiwalu muzyki country zeszłej nocy. 

David Coverdale, lider i wokalista Whitesnake, napisał:

Vegas… Nasze myśli oraz modlitwy kierujemy do rodzin oraz przyjaciół, wszystkich tych, którzy stracili życie lub zostali ranni podczas dzisiejszej przerażającej strzelaniny.

Tom Morello, gitarzysta Prophets of Rage, a kiedyś Rage Against the Machine, również poruszył ten temat:

Myślę o wszystkich, którzy zostali dotknięci tragedią w Las Vegas. To jest straszne.

Zespół Papa Roach także zabrał głos w tej sprawie:

Nie możemy uwierzyć w strzelaninę w Las Vegas. Modlimy się za ofiary i ich rodziny. 

Paul Stanley, współzałożyciel Kiss, napisał z kolei:

Mój Boże! Wśród tego złego szaleństwa, módlmy się za wszystkich, którzy są teraz lub będą dotknięci i zdewastowani tą masakrą.

Brian Welch, gitarzysta formacji Korn, napisał na swoim profilu dosyć dosadnie:

Ty chory głupcze! Jakim trzeba być nieudacznikiem, żeby strzelać do mężczyzn oraz kobiet, którzy nawet nie mogą się obronić.

Natomiast były muzyk Nirvany, Krist Novoselic, dodał od siebie:

Jest mi naprawdę przykro w związku ze strzelaniną w Las Vegas.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także