Roger Daltrey (The Who) wyda autobiografię

/ 15 października, 2017

Wokalista The Who, Roger Daltrey, planuje wydać autobiografię. Książka, której tytuł jeszcze nie został ujawniony, ma ukazać się w Stanach Zjednoczonych nakładem Henry Holt and Co., a w Wielkiej Brytanii nakładem Blink Publishing w sierpniu 2018 roku.

Marilyn Manson przekłada całą trasę koncertową

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Roger Daltrey wyjawił, jakie założenia towarzyszyły mu przy pisaniu książki:

Chodzi o takie przedstawienie wydarzeń, żeby zainteresować nimi czytelnika. Nie można po prostu opisać serii wydarzeń. Większość rockowych biografii, jakie przeczytałem znudziła mnie w połowie albo w dwóch trzecich. Mam nadzieję, że nie wpadnę w tę pułapkę.

Ludzie najpierw podpisują umowę wydawniczą, a potem muszą wydać książkę, bo wzięli zaliczkę. Ja mam gdzieś pieniądze, ja chcę napisać dobrą książkę.

Biografia ma opisywać czasy Rogera Daltreya w The Who, jak i jego solową działalność, a także obfitować w przemyślenia na temat zmian zachodzących w Wielkiej Brytanii.

Roger Daltrey będzie kolejnym członkiem The Who, po gitarzyście Peterze Townshendzie, który wyda autobiografię. Książka Pete’a Townshenda ukazała się w 2012 roku pod tytułem „Who I Am” w 2012 roku (polskie tłumaczenie pod tytułem „Kim jestem” ukazało się w 2014 roku nakładem Bukowego Lasu).

„Tommy” na żywo – nowe wydawnictwo The Who

13 października na płycie DVD, Blu-ray, CD lub winylowej ukazał się „Tommy – Live At The Royal Albert Hall” z zapisem koncertu, który odbył się w kwietniu tego roku.

Podczas koncertu The Who wykonał w całości swoją słynną rock operę „Tommy” z 1969 roku. Mimo że przez blisko 50 lat „Tommy” pozostawał jednym z najsłynniejszych dzieł The Who i stałym elementem jego koncertów, grupa nigdy wcześniej nie wykonała go na żywo w całości. Na wcześniejszych koncertach The Who zawsze opuszczał dwa, trzy albo cztery utwory, jednakże na tym koncercie, zagranym na rzecz Teenage Cancer Trust, grupa wykonała wszystkie utwory z płyty ze specjalnie przygotowanymi animacjami wyświetlanymi na wielkim ekranie.

Tracklista „Tommy – Live At The Royal Albert Hall” przedstawia się następująco:

 1. Introduction
 2. Overture
 3. It’s A Boy
 4. 1921
 5. Amazing Journey
 6. Sparks
 7. Eyesight To The Blind (The Hawker)
 8. Christmas
 9. Cousin Kevin
 10. The Acid Queen
 11. Do You Think It’s Alright?
 12. Fiddle About
 13. Pinball Wizard
 14. There’s A Doctor
 15. Go To The Mirror!
 16. Tommy Can You Hear Me?
 17. Smash The Mirror
 18. Underture
 19. I’m Free
 20. Miracle Cure
 21. Sensation
 22. Sally Simpson
 23. Welcome
 24. Tommy’s Holiday Camp
 25. We’re Not Gonna Take It
 26. I Can’t Explain
 27. Join Together
 28. I Can See For Miles
 29. Who Are You
 30. Love, Reign O’er Me
 31. Baba O’Reilly
 32. Won’t Get Fooled Again

W wersji DVD i Blu-ray, oprócz całego koncertu, można znaleźć także ujęcia zza kulis oraz animowane klipy do utworów „The Acid Queen” i „Pinball Wizard”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także