Roger Waters napisał kontrowersyjny list otwarty do Ołeny Zełenskiej. Pierwsza dama odpisała

/ 7 września, 2022

Były członek Pink Floyd ponownie postanowił zaangażować się w politykę międzynardową. Napisał list do pierwszej damy Ukrainy.


Niedawno Roger Waters wywołał spore poruszenie po tym, jak skrytykował Joe Bidena, a także zarzucił mu „rozpalanie ognia w Ukrainie”. Były członek Pink Floyd postanowił na tym nie poprzestawać. Opublikował w swoich mediach społecznościowych list otwarty do Ołeny Zełenskiej.

Napisał w nim między innymi:

Ludzie tacy jak ja, którym naprawdę zależy na pokoju w Ukrainie, którzy nie chcą oglądać walki „do ostatniego ukraińskiego życia”, uważają, że należy poszukać innej drogi. Dostrzec ją można w uprzednio deklarowanych zamiarach pani męża.

Obietnice wyborcze zakładały zakończenie wojny domowej na wschodzie i doprowadzenie do pokoju w Donbasie oraz częściowej autonomii dla Doniecka i Ługańska […] Ukraina jest krajem skrajnie nacjonalistycznym.

Czy nie lepiej byłoby zażądać realizacji obietnic wyborczych pani męża i położyć kres tej śmiertelnej wojnie?

Wpis w oryginale:

„Did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage?” An Open letter to Mrs. Olena Zelenska from…

Opublikowany przez Roger Waters Poniedziałek, 5 września 2022

Ołena Zełenska odpowiedziała na obszerny list Watersa krótko, publikując na swoim Twitterze:

To Rosja zaatakowała Ukrainę. Niszczy miasta i zabija cywilów. Ukraińcy bronią swojej ziemi i przyszłości swoich dzieci”. Zaznaczyła też, że jeśli jej kraj się dzisiaj podda, jutro przestanie istnieć. Jeśli jednak Rosja się podda – wojna się skończy.

Rogerze Watersie, lepiej poproś o pokój prezydenta Rosji, a nie Ukrainę.

Wpis w oryginale:

KOMENTARZE

Przeczytaj także