Run-DMC wskazuje zespół, który stworzył hip hop. To zasłużona dla rocka grupa

/ 17 grudnia, 2020


Jaki zespół stworzył hip hop? Odpowiedź członków Run-DMC może zaskakiwać.


Run-DMC to jeden z pionierskich hiphopowych składów. Grupa powstała w 1983 roku, a w 1986 zasłynęła wspólnym wykonaniem z Aerosmith przeboju „Walk This Way”.

Jaki zespół według członków zespołu jest najbardziej zasłużony dla hip hopu? W wywiadzie dla „NME” Darryl „DMC” McDaniels udzielił dość zaskakującej odpowiedzi:

Kraftwerk stworzył hip hop. Kraftwerk to podwaliny dla hip hopu nie tylko ze względu na muzykę, ale też dlatego, że sami budowali swoje instrumenty i komputery. Robili to samo, co młodzi chłopcy i dziewczęta na Bronksie. Nie mieliśmy studia, ale słyszeliśmy ich muzykę i było w niej coś, co do nas przemawiało. Jeśli posłuchacie wczesnego hip hopu, to podążaliśmy śladem tego niemieckiego zespołu.

Jednym z najpopularniejszych utworów wśród nowojorskich didżejów był „Trans Europe Express”:

Ten numer leciał na każdej imprezie w parku. Kiedy tylko go puścił DJ, każdy w promieniu 10 mil leciał do tego parku. Kultura, z której wyrósł Kraftwerk była podobna do tej, z której narodził się hip hop. Mam na myśli to, że biali Niemcy i czarnoskórzy z Bronxu są podobni.

Założony w 1970 roku zespół Kraftwerk był jednym z czołowych przedstawicieli niemieckiego krautrocka. Później grupa poszła w stronę muzyki elektronicznej i do dziś jest inspiracją również dla wielu wykonawców rockowych.

KOMENTARZE

Przeczytaj także