Wojciech Mann: Wypowiadanie się na temat moich trójkowych kolegów nie byłoby eleganckie

/ 17 grudnia, 2020

Dziennikarz postanowił odpowiedzieć na pytania, które otrzymuje w związku z niejasnymi relacjami między Radiem Nowy Świat a Radiem 357.


Ostatnie wydarzenia pokazują, że oba radia – które zostały stworzone przez byłych dziennikarzy Trzeciego Programu Polskiego Radia – nie będą ze sobą ściśle współpracowały. Ich relacje określane są obecnie mianem „szorstkiej przyjaźni”.

Wojciech Mann z Radia Nowy Świat otrzymywał wiele pytań dotyczących obecnej sytuacji i pojawiających się napięć na linii obu rozgłośni. Wystosował w tej sprawie oświadczenie następującej treści:

W związku z mgłą tajemnic, niedopowiedzeń i domysłów, otaczających relacje między Radiem Nowy Świat a powstającym Radiem 357, otrzymywałem szereg pytań i próśb o wyjaśnienie tego, co było niewyjaśnione.

Konsekwentnie powstrzymywałem się od udzielania szczegółowych odpowiedzi, ponieważ uważałem, że wypowiadanie się na temat moich trójkowych kolegów nie byłoby eleganckie ani potrzebne. Powstrzymywałem się tym bardziej, że przeprowadzana w ostatnim czasie, wielce skuteczna akcja zniszczenia wszystkiego, co było do niedawna Trójką, spowodowała różne zachowania jej byłych pracowników, nie wszystkie przeze mnie w pełni rozumiane.

Z części moich wątpliwości, co do upubliczniania tego i owego, uratował mnie głos osoby obserwującej trójkowe przemiany niejako z zewnątrz, z pozycji dociekliwej fanki, tego co właśnie niszczono. Pani Patrycja Macjon podzieliła się publicznie swoimi refleksjami, które są bardzo bliskie moim, więc dziękuję jej za ten głos i wszystkim zainteresowanym polecam zapoznanie się z nim.

Wspomniany wpis Patrycji Macjon, która odpowiedzialna jest między innymi za zorganizowanie akcji „Ratujmy Trójkę”, znajdziecie poniżej:

Poniższy wpis spowodowany jest wielokrotnymi pytaniami miesięcznika Press, Wirtualnych Mediów, a także wielokrotnie…

Opublikowany przez Patrycję Macjon Czwartek, 17 grudnia 2020

Radio Nowy Świat nadaje od kilku miesięcy i notuje bardzo dobre wyniki słuchalności. W najbliższym czasie mają pojawić się pierwsze audycje powstającego jeszcze Radia 357.

fot. Marcin Mann [facebook.com/wojciechmannofficial]

KOMENTARZE

Przeczytaj także