„Running Up That Hill” Kate Bush w czołówce listy Billboard. 37 lat po premierze!

/ 8 czerwca, 2022

Przebój Kate Bush z lat 80. przeżywa drugą młodość. To oczywiście zasługa serialu „Stranger Things”.


Zgodnie z przewidywaniami utwór „Running Up That Hill (Make a Deal with God)” – bijący rekordy popularności po tym, jak użyto go w serialu „Stranger Things” Netfliksa – pojawił się na liście Billboard Hot 100. Jego pozycja przebiła jednak prognozy ekspertów, którzy najczęściej sugerowali drugą dziesiątkę listy.

Kompozycja Kate Bush, która swoją premierę miała… 37 lat temu, ostatecznie trafiła na znakomite 8. miejsce! Warto wspomnieć, że to pierwszy singiel w dorobku artystki, który pojawił się w pierwszej dziesiątce amerykańskiej listy przebojów.

Kate Bush podziękowała za wsparcie

Wcześniej Kate Bush zareagowała na ostatnie wydarzenia, pisząc na swojej stronie internetowej:

Być może słyszeliście, że na Netfliksie ukazała się pierwsza część fantastycznego, trzymającego w napięciu nowego sezonu „Stranger Things”. Znalazła się w nim utwór „Running Up That Hill”, który zyskała zupełnie nowe życie dzięki młodym fanom, którzy kochają ten serial. Ja też go uwielbiam!

Dzięki temu piosenka „Running Up That Hill” jest notowana na listach przebojów na całym świecie, a na brytyjskiej liście przebojów znalazła się na pozycji 8. To wszystko jest naprawdę ekscytujące! Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wpłynęli na ten sukces.

Fenomen „Stranger Things”

Na 4. sezon popularnego serialu fani czekać musieli prawie trzy lata. Prace nad produkcją storpedowane zostały przez pandemię COVID-19. Twórcy, bracia Duffer, w tym czasie jednak nie próżnowali, przygotowując aż 13 godzin premierowego materiału.

7 z 9 odcinków zadebiutowało niedawno na Netfliksie, bijąc kolejne rekordy popularności. 1 lipca na platformie pojawią się dwa finałowe odcinki najnowszego sezonu „Stranger Things”. Wiadomo już, że przedostatniego – finałowy ma mieć swoją premierę w 2023 roku.

https://youtube.com/watch?v=DhsHyVDLSQk
KOMENTARZE

Przeczytaj także