Rząd otwiera kina i teatry. Na jakich zasadach?

/ 5 lutego, 2021

Premier Morawiecki na zorganizowanej dziś konferencji prasowej poinformował o zmianach dotyczących obostrzeń, które zostaną wprowadzone w najbliższym czasie.


Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poinformował on o zmianach, które dotyczą wprowadzonych w ostatnich miesiącach obostrzeń, a które wejdą w życie dokładnie za tydzień, 12 lutego.

Wśród kilku punktów wystąpienia premiera, znalazł się również fragment poświęcony sytuacji kin, teatrów, a także hoteli. Wszystkie te miejsca będą we wspomnianym terminie otwierane. Na jakich zasadach?

W połowie lutego otworzymy część miejsc, które były do tej pory niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50 proc. dostępnych miejsc. Doskonale wiemy, że wirus najszybciej rozprzestrzenia się w przestrzeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych. Niestety restauracje i siłownie pozostaną na razie zamknięte

– powiedział Morawiecki.

Premier poinformował, że decyzje dotyczące tego, co pozostawić zamknięte, a co otworzyć podjęto na podstawie ostatnich danych dotyczących zachorowań na COVID, a także liczby zgonów.  Morawiecki zapewnił jednocześnie, że wraz ze swoim doradcami wsłuchują się w sugestie i żądania konkretnych grup zawodowych i są one brane pod uwagę.

Na konferencji nie poruszono tematu imprez masowych – zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na świeżym powietrzu. Wszystko zatem jeśli chodzi o tego typu imprezy pozostaje bez zmian

KOMENTARZE

Przeczytaj także