Sacha Baron Cohen w swoim stylu odpowiada Sarze Palin i domaga się przeprosin

/ 13 lipca, 2018

Sacha Baron Cohen, znany jako twórca takich postaci, jak Ali G, Borat i Bruno, przygotowuje swój nowy satyryczny program „Who Is America?”, w którym wciela się w dziennikarza Billy’ego Wayne’a Ruddicka Jr. Ponownie zastawia sidła na znanych amerykanów, głównie polityków. Ostatnio jego ofiarą padła była gubernator Alaski, Sarah Palin.

Sacha Baron Cohen w ogniu krytyki

Sarah Palin wzięła wraz z córką udział w ustawionym przez Cohena programie, który miał być „rzetelnym programem historycznym”, a okazał się farsą. Na swoim Facebooku napisała:

Tak, zostałam wkręcona. Czujesz się teraz lepiej, Sacha? Dołączyłam do długiej listy amerykańskich osób publicznych, które padły ofiarą podłego, wykorzystującego innych, prezentującego chory „humor” brytyjskiego „komika”.

Palin twierdzi, że Cohen przebrał się za kalekiego weterana wojennego.

Wierzyłam, że będzie to głęboka dyskusja z kimś, kto służył w mundurze, a okazał się to „wywiad” pełen hollywoodzkiego braku szacunku i sarkazmu. Ostatecznie miałam dość, odpięłam mikrofon i wyszłam. Przez komentarze Cohena przemawiał brak szacunku do amerykańskich żołnierzy i klasy średniej.

W odpowiedzi Cohen, jako Billy Wayne Ruddick Jr. odpisał jej na Twitterze:

Nie powiedziałem, że jestem weteranem wojennym. Służyłem, ale w United Parcel, a walczyłem o mój kraj tylko raz – kiedy postrzeliłem Meksykanina, który wszedł na moją posesję. (Podobnie, jak nasz Wielki Prezydent, nie zostałem dopuszczony do służby, gdy wykryto w moich jądrach wyrośl kostną).

Zawsze podziwiałem panią za to, że mówi prawdę o świadectwie urodzin Obamy i położeniu Rosji na mapie, ale mam wrażenie, że dostała pani granatem pierdolca i teraz wykrwawia się FAKE NEWSAMI.

Polowała pani na najbardziej niebezpieczne zwierzęta w kraju, jak wilki i ludzie na zasiłku. Dlaczego teraz poluje pani na porządnego dziennikarza, jak ja? Domagam się przeprosin.

Przeczytaj także