Sade pracuje nad nowym studyjnym albumem

/ 17 lipca, 2018

Na początku marca w sieci została udostępniona kompozycja „Flower Of The Universe” (możecie się z nią zapoznać w dalszej części newsa), która powstała z myślą o ścieżce dźwiękowej do filmu Disneya „Pułapka czasu”. Fani jednak czekali na wieści odnośnie pierwszego albumu z premierowym materiałem od 2010 roku. Jak się okazuje – zespół Sade ma dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników ich twórczości. 

Pracujemy nad nowym albumem. Kiedy będziemy zadowoleni, wszyscy usłyszą naszą pracę

– powiedział, w wywiadzie dla Rated R&B, Stuart Matthewman, gitarzysta i saksofonista. Dodał również, że mają już nagrane kilka utworów. 

Brytyjski zespół Sade, który powstał w 1982 roku, ma na swoim koncie – jak na razie –  sześć studyjnych albumów. Wszystkie z nich odniosły komercyjny sukces. Muzyka grupy to połączenie takich gatunków, jak soul, R&B, jazz i soft rock. Dyskografię grupy dowodzonej przez wokalistkę zamyka płyta „Soldier of Love”, która ukazała się na rynku w 2010 roku. Pokryła się ona w naszym krajem diamentem. Do największych hitów Sade należą utwory takie jak m.in. „Smooth Operator”, „No Ordinary Love” czy „By Your Side”.

W 2011 roku wokalistka nagrała jeszcze tylko cover piosenki z repertuaru legendarnej formacji Thin Lizzy, „Still In Love With You”. Nowa wersja znalazła się na albumie z największymi hitami grupy – „The Ultimate Collection”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także