Jack White udostępnia teledysk na serwisie streamingowym

/ 17 lipca, 2018

23 marca tego roku na rynku ukazał się nowy solowy album Jacka White'a, „Boarding House Reach”, na którym znalazła się m.in. kompozycja „Corporation”. Powstał do niej właśnie – bardzo tajemniczy i jakże intrygujący – wideoklip. Za całość odpowiada Kanadyjczyk Jodeb, który w przeszłości współpracował z takimi artystami jak A$AP Rocky czy Skrilex, a także grupą Deftones. 

Jack White dołączył do Pearl Jam, by wykonać wielki przebój

Na razie można go obejrzeć tylko za pośrednictwem platformy streamingowej Tidal, pod tym adresem. Krótką jego zapowiedź udostępniamy natomiast poniżej:

Nowa płyta tylko na winylu

Nie tak dawno artysta zapowiedział nowy koncertowy album zatytułowany „Live in Nashville / Live in Detroit”, które będzie zawierał akustyczne nagrania zarejestrowane podczas specjalnych, małych koncertów, promujących ostatni studyjny krążek. Całość zajmie trzy płyty winylowe, każda innego koloru, i dostępna będzie przez oficjalną stronę wytwórni Third Man Records. Płyty zamawiać można tylko do 31 lipca.

Przypomnijmy także, że Jack White, w ramach trasy koncertowej promującej album „Boarding House Reach”, zagra aż cztery koncerty w Polsce. Były lider formacji The White Stripes wystąpi: w gdyńskiej Arenie (6.10), w poznańskiej Hali nr 2 MTP (7.10), na warszawskim Torwarze (9.10) oraz w krakowskiej Tauron Arenie (10.10). 

Warto także wspomnieć, że w trakcie koncertów White'a obowiązuje całkowity zakaz używania aparatów, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń nagrywających. Swoją decyzję muzyk uzasadnił w ten sposób:

Dzisiaj ludzie nie potrafią klaskać, bo mają w rękach telefony. Ja nie mam setlisty. Nie mówię tych samych rzeczy na każdym koncercie. Jeśli ludzie nie potrafią mi oddać energii to może marnuję czas?

szy I fot: David James Swanson

KOMENTARZE

Przeczytaj także