Saxon udostępnia nowy utwór w hołdzie Motörhead [WIDEO]

/ 23 stycznia, 2018

Nowy album Saxon zbliża się wielkimi krokami. Dwudzieste-drugie studyjne wydawnictwo legendy brytyjskiego metalu ukaże się już 2 lutego i będzie zatytułowane „Thunderbolt”. Na płycie znajdzie się m.in. kompozycja zatytułowana „They Played Rock And Roll”

Anthrax wkrótce zacznie prace nad nowym albumem

Piosenka ma na celu przypomnienie słynnej, wspólnej trasy SaxonMotörhead, która miała miejsce w 1979 roku. Biff Byford o najnowszym utworze, z którym możecie zapoznać się poniżej, powiedział:

Piosenka opowiada historię pierwszej trasy Saxon z Motörhead z 1979. Chcę, aby ludzie poczuli tamten klimat, klimat w Wielkiej Brytanii na początku muzycznej rewolucji. 

Wokalista, w innym wywiadzie przed premierą utworu, powiedział:

Poprosiłem Nibbesa [Cartera, basista Saxon – przy. szy], aby stworzył muzykę podobną do Motörhead, i on to zrobił. Jest bardzo „motörheadowy”, ale nie jest to Motörhead, jeśli wiesz co mam na myśli.  

Lider Saxon wyjaśnił w ten sposób tytuł nadchodzącego albumu:

Słowo „Thunderbolt” dotyczy greckich bogów, czytałem grecką mitologię. Nie ma tego zbyt wiele. Homer miał jakieś pisma. Bazowałem na tym wszystkim, ale to przede wszystkim oparte jest na Zeusie, Posejdonie oraz Hadesie – to jest całkiem fajne, jest w tym trochę dobra oraz zła. Oczywiście, atrybutem Zeusa był piorun [czyli właśnie tytułowy „thunderbolt”], a jego zwierzęciem orzeł, który trzymał błyskawicę.

Tak prezentuje się tracklista płyty zespołu Saxon:

 1. Olympus Rising
 2. Thunderbolt
 3. The Secret Of Flight
 4. Nosferatu (The Vampires Waltz)
 5. They Played Rock and Roll
 6. Predator
 7. Sons Of Odin
 8. Sniper
 9. A Wizard’s Tale
 10. Speed Merchants
 11. Roadie’s Song
 12. Nosferatu – RawVersion (Not available on vinyl)

A tak wygląda okładka „Thunderbolt”:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także