Scott Ian (Anthrax): Lubię pieniądze

/ 6 marca, 2017

Zespół Anthrax jest w trakcie europejskiej trasy koncertowej, podczas której wykonuje w całości album „Among The Living” wydany w 1987 roku.

Joeya Belladonny nie powaliły płyty Anthrax z Johnem Bushem

Scott Ian, w rozmowie z fińską Kaaos TV, powiedział, że najpierw pojawił się pomysł trasy, a dopiero później ktoś zauważył, że w roku 2017 przypada 30. rocznica wydania przełomowego dla Anthrax albumu „Among The Living” i wtedy padła propozycja wykonania płyty w całości.

Na zarzuty, że granie 30-letniego materiału w całości jest skokiem na kasę, Scott Ian odparł rozbrajająco szczerze:

Mam gdzieś, co ludzie myślą. Co NIE JEST robione dla pieniędzy? Czy ktoś robi cokolwiek za darmo? Oto jest pytanie. Tak więc nie przejmuję się tym, co ludzie myślą. Jeśli idziesz do pracy, oczekujesz że ci za to zapłacą. Nieważne jaka to jest praca, czy grasz w zespole czy robisz coś innego. Za wszystko powinieneś zostać wynagrodzony, nawet jeśli zajmujesz się wstawianiem krzeseł do tego pomieszczenia. Nigdy więc nie rozumiałem, kiedy ktoś mówił, że coś jest robione dla pieniędzy. Lubię pieniądze. Nie znam nikogo, kto nie lubi pieniędzy.

Cały wywiad możecie obejrzeć poniżej:

Anthrax zagra w Stodole „Among The Living”

10 marca 2017 roku Anthrax zagra w warszawskiej Stodole. Oprócz wszystkich utworów z „Among The Living” usłyszymy też największe przeboje grupy wybrane przez fanów w drodze głosowania na oficjalnej stronie zespołu. Gitarzysta Anthrax zastrzega, że obecna trasa będzie jedyną okazją usłyszenia „Among The Living” w całości. „Pod koniec marca ruszymy w trasę po USA – mówi – i nie będziemy już grali całej tej płyty”. Bilety na jedyny polski koncert w cenie 129 i 149 PLN wciąż do kupienia na stronie Ticketpro.pl.

15 lutego 2017 roku Anthrax dał koncert w Glasgow, który został sfilmowany na potrzeby płyty DVD. Scott Ian przyznaje, że jeszcze nie są znane szczegóły premiery DVD i jaki materiał dokładnie się na nim znajdzie.

Reżyserem i producentem DVD jest Paul Green, który filmował koncerty między innymi Opeth, The Damned, Gary’ego Numana i The Levellers.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także