Eddie Vedder (Pearl Jam) ogłosił europejską trasę koncertową

/ 6 marca, 2017

Eddie Vedder poinformował właśnie na Facebooku o szczegółach trasy koncertowej po Starym Kontynencie. Muzyk, który do Europy przyjedzie pod koniec maja, do wspólnego grania zaprosił innego znakomitego muzyka, Glena Hansarda.

Pearl Jam zaprosił na galę Hall Of Fame wszystkich swoich perkusistów

Pierwszy koncert muzyka Pearl Jam odbędzie się w Amsterdamie podczas imprezy AFAS Live – Vedder zagra zarówno pierwszego (29.05), jak i drugiego (30.05) dnia imprezy. Muzyk następnie uda się do stolicy Niemiec, duńskiej miejscowości Kværndrup, na podwójny koncert do Londynu, później jeszcze do Irlandii, Belgii, Włoch, a wszystko zakończy koncertem na włoskiej Sycylii 26 czerwca.

Vedder również solo

Oczywiście Eddie Vedder znany jest ze swoich występów z legendarną już formacją Pearl Jam, którą współtworzy nieprzerwanie od 1990 roku. Miliony sprzedanych płyt i takie przeboje jak „Jeremy”, „Alive” czy „Even Flow” pozwoliły ugruntować pozycję zespołu, a poszczególnym muzykom przyniosły ogromną popularność.

Skorzystał z tego Vedder, który w swojej karierze przygotował dwa albumy solowe – pierwszy, zatytułowany „Into the Wild” został opublikowany w 2007 roku i utrzymany jest w stylu folk rocka. Podobnie jest z drugą płytą wokalisty, czyli „Ukulele Songs” z 2011 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także