Scott Ian (Anthrax) włamał się do domu Kirka Hammetta

/ 2 stycznia, 2018

W połowie grudnia ukazała się druga książka Scotta Iana, gitarzysty Anthrax, zatytułowana „Access All Areas: Stories From A Hard Rock Life”, w której przytacza najbardziej szalone przygody, jakie mu się przydarzyły.

Gitara stworzona przez Slasha i Szymona Chwalisza na licytacji WOŚP

Scott Ian opisuje w niej między innymi jak wraz z Markiem Oseguedą z Death Angel oraz członkami Metalliki włamał się do domu Kirka Hammetta, czym wzbudził jego gniew.

W rozmowie z SiriusXM gitarzysta Anthrax wspomina tamtą noc.

Pewnego wieczoru, po koncercie Anthrax w San Francisco poszliśmy do klubu ze striptizem. O 2.30 nad ranem byliśmy mocno nawaleni i zachciało nam się pograć. Przypomniało nam się, że Kirk mieszka niedaleko, podjęliśmy więc dojrzałą decyzję, żeby włamać się do jego domu.

Mark wiedział, gdzie Kirk chował klucze, weszliśmy więc do jego domu i udaliśmy się do piwnicy, gdzie miał studio. Zaczęliśmy jamować. Wydawało nam się to dobrym pomysłem. Trzecia nad ranem, nawaleni kolesie grają Black Sabbath w piwnicy Kirka. Nie był tym zachwycony. Znałem go już wtedy od 10 lat i jeszcze nigdy nie widziałem wściekłego. Kirk jest najbardziej wyluzowanym kolesiem, jakiego znam, ale tej nocy poznałem go z zupełnie innej strony. Był jak ojciec, który najpierw się wścieka, a potem jest zawiedziony. Powiedział: „Nie mogę uwierzyć, że zrobiliście coś takiego”.

Scott Ian dodał, że tej samej nocy rozbili jeszcze drogie szklane drzwi, ale sprawa znalazła szczęśliwe zakończenie.

Access All Areas: Stories From A Hard Rock Life” to druga książka napisana przez Scotta Iana. Premierę miała w grudniu 2017 roku i na razie dostępna jest tylko w wersji angielskiej. W Polsce dostępna jest natomiast jego poprzednia książka „I'M THE MAN. Autobiografia tego gościa z Anthrax”, która w 2016 roku ukazała się nakładem wydawnictwa In Rock.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także