Scott Ian (Anthrax) wskazuje najlepszego gitarzystę wszech czasów

/ 27 lipca, 2019

W wywiadzie dla radia SiriusXM Scott Ian, gitarzysta zespołu Anthrax wskazał najlepszego, jego zdaniem, gitarzystę rytmicznego. Scott wybrał Malcolma Younga z AC/DC.

AC/DC w nowym „Zombieland”

Tak Scott Ian uzasadnił swój wybór:

Zapytaj jakiegokolwiek gitarzystę – rytmicznego czy solowego – a powie ci, że Malcolm był najlepszy. Jego riffy, jego podejście do gry, jego dynamika. Jego prawa ręka była tak rytmiczna, że jego dynamika jest niewiarygodna. Gra w taki sposób w jaki nikt przed nim czy po nim w rocku nie grał, i nawet nie zbliży się do jego poziomu, nie napisze takich riffów. Jeśli ktoś spróbuje napisać takie riffy, będzie brzmiał jak słaba podróbka AC/DC.

AC/DC wróci na trasę jeszcze w tym roku?

Plotki o powrocie na scenę AC/DC krążą od dawna, ale zawsze powracało pytanie, kto będzie śpiewał. Ostatnio AC/DC koncertowało z Axlem Rose’em w roli wokalisty, gdyż Brian Johnson musiał zrezygnować z występów ze względu na problemy ze słuchem. Przebywanie w miejscu o dużym natężeniu dźwięku groziło całkowitą utratą słuchu u wokalisty.

Teraz jednak radiostacja „V-100”, powołując się na wiarygodne źródło blisko związane z zespołem potwierdziła, że AC/DC powróci na scenę z Johnsonem:

Nasze źródło mówi nam, że grupa ogłosi daty trasy koncertowej na lata 2019-2020. Jednocześnie możemy odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie Briana Johnsona: Tak powrócił do zespołu. Od miesięcy krążyły plotki, że pracuje z zespołem i teraz powiedziano nam, że te plotki są prawdziwe. Brian korzysta ze specjalnych wkładek dousznych dla wykonawców, dzięki którym może dalej występować bez dalszej utraty słuchu.

Naszym źródłem jest ktoś bliski z obozem AC/DC i wierzymy, że jest wiarygodny.

%%REKLAMA%%

Plotki o nagraniach nowej płyty AC/DC krążą od wielu miesięcy. Grupa ponoć pracuje nad albumem w Vancouver, a mają się znaleźć na nim utwory, skomponowane jeszcze z udziałem zmarłego w 2017 roku Malcolma Younga.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także