Scott Stapp (Art Of Anarchy). Śmierć Scotta Weilanda pomaga mu zachować trzeźwość

/ 10 marca, 2017

Scott Weiland zmarł w grudniu 2015 roku w wyniku przedawkowania narkotyków. Były wokalista Stone Temple Pilots i Velvet Revolver zaśpiewał na debiutanckiej płycie Art Of Anarchy, a w chwili śmierci koncertował z zespołem The Wildabouts.

Stone Temple Pilots planuje kontynuować karierę co najmniej do 2025 roku

Scott Stapp, były wokalista Creed, który zajął miejsce Scotta Weilanda w Art Of Anarchy, przyznaje, że wieść o śmierci poprzednika podziałała na niego jak kubeł zimnej wody i pomaga mu zachować trzeźwość.

W wywiadzie dla „Music Radar” Scott Stapp przyznał:

Życie Scotta Weilanda miało na mnie duży wpływ. Pokazywało mi, w którą stronę może potoczyć się moje życie, jeśli dalej będę używał alkoholu i narkotyków. Fakt, że śpiewał w tym samym zespole co ja sprawił, że poczułem się, jakby przemówił do mnie zza grobu: „Bracie, musisz zachować trzeźwość, albo ten sam los czeka ciebie”. Bardzo w ten sposób wpłynął na moją chęć zachowania trzeźwości każdego dnia.

Problemy z używkami u Scotta Stappa zaczęły się jeszcze w czasach Creed i były jednym z powodów rozpadu zespołu w 2004 roku. Scott Stapp rozpoczął działalność solową, a Creed na krótko reaktywował się, wydając w 2009 roku album „Full Circle”. Apogeum problemów Scotta Stappa przypadło na 2014 rok, w którym wokalista zaczął publikować w sieci filmy, ujawniające niestabilny stan emocjonalny, w jakim się znajdował. Później okazało się, że Scott trafił do szpitala psychiatrycznego. W 2015 roku poddał się terapii, która transmitowana była za sprawą reality show „Couple’s Therapy”.

Nowa płyta Art Of Anarchy

24 marca 2017 roku ukaże się pierwsza płyta Art Of Anarchy ze Scottem Stappem na wokalu. Jej tytuł brzmi „The Madness” i znajdą się na niej następujące utwory:

  1. Echo Of A Scream
  2. 1000 Degress
  3. No Surrender
  4. The Madness
  5. Won’t Let You Down
  6. Changed Man
  7. A Light In Me
  8. Somber
  9. Dncing With The Devil
  10. Afterburn

Tak się natomiast prezentuje okładka „The Madness”.

Okładka albumu The Madness grupy Art Of Anarchy

Kilka dni temu grupa udostępniła utwór „No Surrender” zapowiadający wydawnictwo.

Art Of Anarchy: „No Surrender”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także