Linkin Park udostępniają teledysk do „Heavy”

/ 10 marca, 2017

„Heavy”, z gościnnym udziałem amerykańskiej electropopowej wokalistki Kiaary, wywołał sporo kontrowersji i podzielił fanów zespołu. Nie każdemu odpowiada popowy charakter tej kompozycji, wielu tęskni za starym stylem Linkin Park.

„Heavy” wykonane w starym stylu

Tymczasem grupa wypuściła do sieci teledysk do tej kompozycji. Za reżyserię klipu odpowiada Tim Maatia. Na pełnym dramaturgii filmiku, możemy zobaczyć wokalistę Linkin Park, Chestera Benningtona, oraz Kiiarę, którzy walczą ze swoimi demonami. Poniżej możecie się z nim zapoznać i sami ocenić:

Linkin Park: „Heavy”

Utwór „Heavy” zapowiada siódmy studyjny album „One More Light”, który ukaże się 19 maja nakładem Warner Bros. Na płycie znajdzie się 10 kompozycji:

  • Nobody Can Save Me
  • Good Goodbye
  • Talking to Myself
  • Battle Symphony
  • Invisible
  • Heavy
  • Sorry for Now
  • Halfway Right
  • One More Light
  • Sharp Edges

A tak z kolei prezentuje się okładka:

Okładka albumu One More Light Linkin Park

Na początku tego miesiąca Mike Shinoda wyjaśnił, dlaczego zespół postanowił iść w innym kierunku:

Z każdym kolejnym albumem, piosenką, próbujemy rzucać sobie wyzwania. Chcemy spróbować nowych rzeczy. Chcemy odkrywać nowe terytorium, które składa się z dźwięków i piosenek.

Zawsze byliśmy znani z mieszania stylów. Hybrid Theory to była nazwa naszego zespołu zanim przemieniła się w Linkin Park.

Fani Linkin Park zdają sobie sprawę, że nie wiedzą, co stanie się na kolejnym albumie, styl może się diametralnie zmienić, różne elementy, różne gatunki, których słuchamy mogą się pojawić w większej ilości. 

Shinoda we wcześniejszym wywiadzie tłumaczył dlaczego akurat na pierwszy singiel wybrali kompozycję „Heavy”:

Jednym z powodów dlaczego wybraliśmy utwór „Heavy” na pierwszy singiel jest brzmienie tego albumu. Nie chodziło o to, że cały album brzmi jednakowo, a singiel kompletnie inaczej. Tak właśnie brzmi płyta. Chcieliśmy udostępnić taki utwór, aby każdy poczuł kierunek, który tym razem obraliśmy. 

Ponadto stwierdził, że fani będą zaskoczeni albumem „One More Light”:

Spodziewajcie się niespodziewanego. Nie spodziewajcie się niczego co słyszeliście wcześniej. 

Od razu jednak zaznaczył, że to wciąż będzie Linkin Park. „Sami się produkujemy. Czuwamy nad wszystkim aż do ostatniej chwili”.

Przypomnijmy, że Linkin Park już niebawem zaprezentuje utwór „Heavy” na żywo przed polską publicznością. Zespół zagra 15 czerwca na Impact Festiwal 2017 w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety wciąż są dostępne na Ticketpro.

Co o utworze Linkin Park sądzi Corey Taylor?

Nie tak dawno, Chester Bennington w jednym z wywiadów zdradził, że Corey Taylor, wokalista i frontman Stone Sour oraz Slipknot, a także członek supergrupy Kings of Chaos, w której razem występują, miał okazję posłuchać nowych kompozycji Linkin Park

Miałem okazję puścić mu parę nowych utworów. Ja wiedziałem, że on nienawidzi popowej muzyki, bo zawsze reaguje w taki sposób: „Nienawidzę popu, Aarrrgh!”. Dlatego mu wcześniej powiedziałem: „Muszę cię uprzedzić, ten numer jest bardzo popowy”. Przesłuchał „Heavy”, zaprezentowałem mu także kilka innych piosenek. I powiedział: „Stary, to jest super”. Uważam, że gdy stworzysz dobry utwór, nie ma znaczenia w jakim on jest stylu, jeśli tylko jego kwintesencja jest dobra. Dlatego też czułem się dobrze i pomyślałem: „Wszystko jest w porządku, Corey jest za, mam kciuk do góry od Księcia Ciemności”

– stwierdził wokalista Linkin Park

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także