Scott Stapp o reaktywacji Creed: Jeśli to się stanie, to na pewno o tym usłyszycie

/ 25 listopada, 2020


Wokalista Creed przyznał, że grupa ma gotowych kilka utworów. Czy jest szansa na reaktywację?


Scott Stapp w wywiadzie dla „Stop! Drop & Talk” poruszył temat możliwej reaktywacji zespołu Creed. Przypomnijmy, Scott prowadzi teraz karierę solową, a pozostali muzycy działają jako Alter Bridge. Czy jest szansa na powrót tego zespołu?

Stapp mówi:

Rozmawiałem z Markiem Tremontim i Scottem Phillipsem w zeszły piątek. Wszystko jest między nami dobrze. Jesteśmy przyjaciółmi, rozmawiamy ze sobą. Jeszcze w 2012 roku wpadłem do Marka na kilka tygodni i napisaliśmy osiem lub dziewięć piosenek. Mamy więc w zanadrzu jakiś materiał. Niedawno przesłuchałem kilka numerów i stwierdziłem, że wciąż brzmią świeżo. Moglibyśmy popracować nad nimi na następną płytę.

Jaka jest jednak szansa, że Creed zabierze się za nowy album? Według Scotta w tej chwili raczej niewielka:

Nie twierdzę, że nagramy nowy album. Mówię tylko, że napisaliśmy parę piosenek i mamy je w zanadrzu. W tej chwili niczego nie planujemy, niczego przed wami nie zatajam. Jeśli to się stanie, to na pewno o tym usłyszycie.

Ostatni album Creed ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Full Circle”. W listopadzie tego roku Scott Stapp miał przyjechać na swój pierwszy solowy koncert do Polski, ale jego trasa koncertowa została przełożona na luty 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także