Scott Stapp o reaktywacji Creed: Jeśli to się stanie, to na pewno o tym usłyszycie

/ 25 listopada, 2020
SAN FRANCISCO, Calif. (Nov. 15, 2002)–Creed shows their support for the Coast Guard during a VH1 concert from Alcatraz Island in San Francisco Bay. The Coast Guard Cutter Tern escorted Creed to Alcatraz Island and Creed showed off their new Coast Guard ball caps. USCG photo by PA3 Barry Lane


Wokalista Creed przyznał, że grupa ma gotowych kilka utworów. Czy jest szansa na reaktywację?


Scott Stapp w wywiadzie dla „Stop! Drop & Talk” poruszył temat możliwej reaktywacji zespołu Creed. Przypomnijmy, Scott prowadzi teraz karierę solową, a pozostali muzycy działają jako Alter Bridge. Czy jest szansa na powrót tego zespołu?

Stapp mówi:

Rozmawiałem z Markiem Tremontim i Scottem Phillipsem w zeszły piątek. Wszystko jest między nami dobrze. Jesteśmy przyjaciółmi, rozmawiamy ze sobą. Jeszcze w 2012 roku wpadłem do Marka na kilka tygodni i napisaliśmy osiem lub dziewięć piosenek. Mamy więc w zanadrzu jakiś materiał. Niedawno przesłuchałem kilka numerów i stwierdziłem, że wciąż brzmią świeżo. Moglibyśmy popracować nad nimi na następną płytę.

Jaka jest jednak szansa, że Creed zabierze się za nowy album? Według Scotta w tej chwili raczej niewielka:

Nie twierdzę, że nagramy nowy album. Mówię tylko, że napisaliśmy parę piosenek i mamy je w zanadrzu. W tej chwili niczego nie planujemy, niczego przed wami nie zatajam. Jeśli to się stanie, to na pewno o tym usłyszycie.

Ostatni album Creed ukazał się w 2009 roku pod tytułem „Full Circle”. W listopadzie tego roku Scott Stapp miał przyjechać na swój pierwszy solowy koncert do Polski, ale jego trasa koncertowa została przełożona na luty 2022 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także