Serj Tankian mówi, dlaczego SOAD raczej nie zagra już trasy. W tle problemy zdrowotne

/ 8 maja, 2024
fot. Frank Maddocks


Czy zobaczymy jeszcze System Of A Down na długiej trasie koncertowej? Choć nie można tego wykluczyć, szanse są niewielkie.


W ostatnich latach System Of A Down zrezygnował z grania regularnych tras koncertowych i ogranicza się do pojedynczych występów. Czy jest szansa, że grupa ruszy jeszcze w długą trasę?

W wywiadzie dla „LiveSigning” wokalista Serj Tankian przyznał, że nie wyklucza takiej możliwości, ale jest bardzo niechętny trasom. Dlaczego? Serj mówi:

Uwielbiam występować, ale długa trasa jest nie tylko wyczerpująca fizycznie, ale po pewnym czasie staje się artystycznie nużąca, bo ciągle powtarzasz to samo. Dlatego wolimy grać pojedyncze koncerty. Są one wyjątkowe. Dzięki temu granie znowu sprawia frajdę, którą w pewnym sensie utraciłem. Nie tylko z tego powodu, ale też przez ból pleców. Przeszedłem operację pleców i trudno mi było występować. Teraz czuję się znacznie lepiej. Jeśli więc chodzi o trasy w najbliższej przyszłości? Możliwe, jestem otwarty na taki pomysł, ale wcale nie kręci mnie myśl grania długich tras. Wolę grać pojedyncze koncerty albo krótkie serie.

Serj Tankian zapowiedział na wrzesień premierę nowej płyty EP, „Foundations”, która zawierać będzie piosenki napisane na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Ostatnia działalność wydawnicza SOAD to singel z utworami „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” z 2020 roku będący reakcją na wojnę pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także