Serj Tankian zaproponował, by System Of A Down grał z innym wokalistą

/ 14 maja, 2024
fot. Frank Maddocks


Czy można sobie wyobrazić System Of A Down z innym wokalistą? Serj Tankian miał taki pomysł.


W ostatnich latach System Of A Down zrezygnował z grania regularnych tras koncertowych i ogranicza się do pojedynczych występów. Jednym z powodów jest niechęć wokalisty Serja Tankiana do aktywnej działalności koncertującego i nagrywającego muzyka.

Jednak pozostali członkowie zespołu chętnie nagraliby nową płytę i ruszyli w trasę. Jak rozwiązać ten problem? Na rozwiązanie wpadł Serj Tankain, który zaproponował… innego wokalistę.

W autobiografii „Down With The System” Tankian pisze, że pod koniec 2017 roku spotkał się z kolegami z zespołu i zaproponował kogoś innego na swoje stanowisko:

Nie chcę was powstrzymywać. To jest wasze marzenie. Na to pracowaliście całe swoje życie. Zasługujecie na to. Powinniście znaleźć nowego wokalistę. Zajmę się prasą i będę o tym wypowiadał się pozytywnie. Powiem jasno, że was wspieram.

Tankian nawet miał na oku konkretnego kandydata:

Ostatnio podsunąłem im innego przyjaciela jako potencjalne zastępstwo, którego powinni poważnie rozważyć, ale nie sądzę by to zrobili.

Serj nie wyjawił jednak, kim był ten jego potencjalny następca w roli wokalisty System Of A Down.

Serj Tankian zapowiedział na wrzesień premierę nowej płyty EP, „Foundations”, która zawierać będzie piosenki napisane na przestrzeni ostatnich 25 lat.

Ostatnia działalność wydawnicza SOAD to singel z utworami „Protect The Land” i „Genocidal Humanoidz” z 2020 roku będący reakcją na wojnę pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem.

KOMENTARZE

Przeczytaj także