Shirley Manson (Garbage) przyznaje się do samookaleczeń

/ 6 lipca, 2018

W felietonie dla „New York Timesa” wokalistka Garbage, Shirley Manson, przyznaje, że jako nastolatka okaleczała się i cierpiała na depresję. Powodem była przemoc w związku, w którym aktualnie się znajdowała.

Shirley Manson: Kobietom w rocku jest trudniej

W felietonie wokalistka napisała:

Moje życie zaczęło mnie coraz bardziej przytłaczać. Miałam wroga. Miałam nóż. Przyszłość należała do nas.

Gdy już to [samookaleczanie] was wciągnie, stajecie się coraz bardziej wyrafinowani. Zaczęłam ranić siebie regularnie. Cięcia były coraz głębsze. Chowałam blizny pod rajstopami i nie mówiłam nikomu o nich ani słowa.

Przestała się ciąć, gdy zmieniła partnera, ale myśli te powróciły do niej po kilku latach, gdy Garbage nagrał album „Version 2.0”, a wokalistką zaczęły interesować się media.

Psychiczne tortury, jakie sobie zadawałam, doprowadzały mnie do szaleństwa. W momentach napadów histerii myślałam sobie, że gdybym tylko miała w rękach nóż, sprawiłabym sobie ulgę i opanowała stres.

Dzisiaj staram się być czujna odnośnie tych starych nawyków. Nie jest ważne to, jak wyglądamy, ale kim jesteśmy.

Reedycja słynnego albumu Garbage

22 czerwca na ukazało się specjalne wydanie albumu „Version 2.0” (1998), na którym znalazły się takie utwory jak m.in. „I Think I'm Paranoid” czy „Push It”.

W wersji deluxe, oprócz zremasterowanych utworów, które oryginalnie znalazły się na drugim albumie Garbage, są też odrzuty pochodzące z tamtego okresu działalności zespołu. Krążek dostępny jest w różnych formatach: wersja podstawowa na CD lub podwójnym pomarańczowym winylu. Z kolei edycja deluxe: 3LP lub 2CD.

Tak prezentuje się tracklista:

CD1

 1. Temptation Waits
 2. I Think I'm Paranoid
 3. When I Grow Up
 4. Medication
 5. Special
 6. Hammering in My Head
 7. Push It
 8. The Trick Is to Keep Breathing
 9. Dumb
 10. Sleep Together
 11. Wicked Ways
 12. You Look So Fine

CD2 B-sides (dostępny tylko w wersji deluxe)

 1. Can't Seem To Make You Mine
 2. 13x Forever
 3. Deadwood
 4. Get Busy With The Fizzy
 5. Soldier Through This
 6. Thirteen
 7. Lick The Pavement
 8. Medication (Acoustic)
 9. Tornado
 10. Afterglow

Po premierze, która miała miejsce w maju 1998 r., album „Version 2.0” trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii – osiągnął status podwójnej platyny. Na całym świecie rozeszło się ponad 4 miliony egzemplarzy. Ponadto krążek uzyskał nominację do prestiżowej nagrody Grammy (za Album Roku) oraz MTV Europe Awards.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także