Siostry Godlewskie w kibicowskim festiwalu żenady. Znieważyły barwy narodowe?

/ 8 czerwca, 2018

Wydaje się, że utwór „Biało-Czerwone 2018” należy do jakiejś innej, nieznanej nam jeszcze kategorii muzycznej, gdzie dominującą cechą jest wzbudzanie zażenowania. Siostry Godlewskie, znane głównie z tego, że występują roznegliżowane i w tym czasie podśpiewują, również postanowiły wpisać się w muzyczny trend wsparcia naszych piłkarzy przed Mistrzostwami Świata.

Beyonce i Jay-Z rozpoczęli koncert utworem z cytatem z Nirvany

Trzeba przyznać, że tym razem poszły po całości – nie tylko zaśpiewały średnio udany utwór, ale przede wszystkim epatowały nagością, ponieważ przez cały teledysk miały na sobie jedynie stringi, natomiast ich ciała pomalowane były na biało-czerwono. To właśnie ten ostatni element może okazać się dla sióstr problematyczny, ponieważ wiele osób w komentarzach sugerowało, że znieważają one barwy narodowe, co jest karalne.

Jak możemy przeczytać w art. 137 Kodeksu karnego:

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

Serwis Wirtualnemedia.pl poinformował jednak, że jak na razie do KRRiT nie wpłynęła żadna skarga dotycząca teledysku sióstr Godlewskich.

A teraz coś wartego zdecydowanie mniej, niż 1000 słów:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także